Безпритульні ховаються у підземних траншеях теплотрас, але грітися доводиться лише одне біля одного – опалювальний сезон ще не почався. У підвалах, на горищах та теплотрасах, давно облюбованих жебраками і бродягами, температура не набагато вища, ніж на вулиці. Зігріті лише чаркою горілки, бездомні шукають собі теплого притулку.
Щоби запобігти загибелі безпритульних, працівники приймальника-розподільника при управлінні МВС здійснюють рейди для їх виявлення. Лише під час останнього з них виявлено дев’ять бомжів. Їх годують і перевдягають, але місце ночівлі вони шукають самі.
Всіх бездомних неможливо розмістити у тимчасових притулках. Сьогодні офіційно в Чернівцях діє лише один центр реабілітації для бездомних людей "Народна допомога".
За інформацією начальника приймальника-розподільника при управлінні МВС в області Василя ЗАЛУЦЬКОГО, чимало чернівецьких релігійних організацій починають створювати нічліжки для бездомних.
– Нашим завданням, – каже Василь Залуцький, – є насамперед роз’яснювальна робота. Ми не в змозі змінити спосіб життя цих людей, але намагаємося вберегти їх життя, інформувати про місця тимчасових нічліжок та безкоштовних обідів. За всю мою практику лише 17 людей почали працювати вантажниками та двірниками. Я особисто знайшов їм роботу. Але у більшості бродяжництво та алкоголізм вже не викоренити. Такі люди, зазвичай, мають і родичів, і теплий дім. Неодноразово нам доводилося передавати бродяг їх рідним, що проживають у районах. Мені їх дуже шкода. Бездомні впізнають мене на вулиці, вітаються, просять цигарок. Але мені шкода, що інтелігентні люди, які часто трапляються серед бездомних, тепер мерзнуть під відкритим небом.
Антоніна Бабчук
30-10-2008, 11:00
0
1 917