Після серйозного ремонту залишаються гори будівельного сміття: папір, штукатурка, різні обрізки гіпсокартону, залишки плитки, цегла тощо. Що з ними робити? Чернівчани переважно вирішують питання незаконним методом, тобто складають біля контейнерів для сміття. Хоча позбутися будівельного непотребу можна й цивілізовано.
– Будівельне сміття – дуже велика проблема, – нарікає Анжела РОСЛЯКОВА, директор підприємства "Житлосервіс". – Мешканці, зазвичай, складають мішки чи просто висипають сміття біля контейнерів, а нам доводиться наймати додаткову техніку і витрачати гроші, щоби це вивезти.
Підприємство обслуговує район "Гравітону", де багато дев’ятиповерхівок і, відповідно, багато людей, які роблять ремонти. За словами Анжели Рослякової, у квартплаті не передбачено вивезення будівельних відходів, не можна в контейнери навіть викидати великогабаритні речі, наприклад, старі меблі чи поламаний холодильник.
Якщо людину зловлять біля контейнерів з мішками будівельного сміття або порушника здадуть сусіди, доведеться сплатити штраф – 52 гривні. Тому непотріб, що залишається від ремонту, часто виносять до смітників вночі.
Якщо вирішувати питання з будівельним сміттям цивілізовано, то доведеться платити за транспорт. Як розповіла Анжела Рослякова, трактор є в кожному ЖРЕПі. На сьогодні, якщо транспорт для вивезення будівельних відходів замовляють хоч раз на три місяці і те добре, зауважує директор "Житлосервісу".
Щоби замовити трактор, потрібно у ЖРЕПі написати заяву і у визначений час техніка буде біля будинку. Щоправда, вантажників доведеться шукати окремо. Коштуватиме вивезення щонайбільше 120 гривень, стверджує Анжела Рослякова.
Міське комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс" також надає послуги з вивезення будівельного сміття. Наталя МИРОНЮК, заступник директора підприємства, розповіла, що для цих послуг чернівчанам можуть надати навантажувач (138,73 гривні за годину) або самоскид (87,72 гривні за годину). Оплата погодинна. Але наразі викидають будівельний непотріб біля контейнерів, зауважує Наталя Миронюк, і – що значно гірше – важкі мішки складають в контейнери. Комунальна машина не може підняти таку вагу, контейнери нищаться, тоді доводиться переривати сміття вручну.
Марина КАРАСЬОВА
30-10-2008, 10:38
0
14 171