Робочі групи у складі працівників MКП "Чернівцітеплокомуненерго" та представників районних рад з 21 жовтня з 16.00 до 22.00 здійснюватимуть поквартирний обхід боржників за послуги теплопостачання. Чиновники будуть персонально кожному чернівчанину вручати виписку про його борги та закликати розрахуватися.
У під’їздах будинків буде вивішено перелік квартир споживачів, які мають борги за тепло.
У супермаркетах, торгових центрах, на ринках, у тролейбусах та мікроавтобусах чернівчан попереджують, що без погашення боргів за послуги централізованого теплопостачання опалювальний сезон у місті не розпочнеться. Ось таку програму боротьби з боржниками склали тепловики. І доки їм не вдасться "випросити" у горе-споживачів гроші – опалювальний сезон не розпочнеться.
Нині у Шевченківському районі налічується 353 будинки-боржники, у Першотравневому районі – 139 будинків, у Садгірському районі – 19. Борг окремих будинків сягає 70 тисяч гривень. Влада стверджує, що всі попередні способи боротьби з боржниками не дали результатів. Так, "Чернівцітеплокомуненерго" подало 1150 судових позовів до боржників, з яких понад 900 вже розглянуто і вирішено на користь позивача. 30% боржників розрахувалися ще до розгляду судового позову в суді, 20% погасили борги у ході судового розгляду, однак 50% навіть після рішення суду не поспішають платити. Цього тижня розпочнеться масове вилучення виконавцями майна у боржників за судовими рішеннями.
Під гарантії міської ради було взято кредит на півтора мільйона гривень і частково погашено борги за газ, але більше нічого рада зробити не може – не дозволяє чинне законодавство.
– Технічно перекрити тепло окремій квартирі багатоповерхівки, як робив водоканал з водопостачанням, неможливо, – пояснив начальник обласного управління житлово-комунального господарства Георгій ЛЕОНТІЙ. – Це призведе до розбалансування системи і постраждають сусіди, що користуються тим же "стояком".
Найгірше, що страждають ті, хто вчасно розраховується і не допускає боргів. Адже навіть у будинках, які мають десятки тисяч гривень боргу, є мешканці, які розраховуються вчасно, але тепло вони отримати не можуть. Так само без тепла залишаються і 26 шкіл, 28 дитячих садків та 30 лікувальних установ, які не мають автономного опалення. Наразі централізованим теплопостачанням забезпечують лише будівлі пологового будинку №1 на вулиці Буковинській та Будинку дитини на вулиці Чапаєва. Без підключення житлового сектору для опалення установ освіти та охорони здоров’я, що мають централізоване теплопостачання і не мають боргів, із 42 котелень можна запустити лише 8.
А невдовзі чернівчан чекає ще один сюрприз. Теплокомуненерго підготувало на розгляд міськвиконкому подання про збільшення тарифів на тепло. Як повідомив Георгій Леонтій, пропонується запровадити двоставковий тариф. Тобто платити споживачам доведеться цілий рік, а не шість місяців, як зараз. Зокрема влітку пропонується встановити абонплату розміром 1,23 гривні за квадратний метр опалюваної площі, а впродовж сезону – 4,45 гривні за квадратний метр. Нині городяни платять 4,25 гривні за квадратний метр, але лише взимку.
Коментар юриста
Максим КОСОВСЬКИЙ, адвокат:
– У ситуації, що склалася з опаленням у місті, постраждалими є добросовісні споживачі, які розрахувалися за спожите тепло. Навіть якщо 99% споживачів заборгували за тепло, один відсоток, який розраховується, має його отримувати. Адже не існує колективної відповідальності за розрахунки цілого будинку. "Теплокомуненерго" укладає договори про надання послуг з кожною квартирою індивідуально. Отож, городяни, які свої обов’язки за цими договорами виконують, мусять отримувати послуги. Саме підприємство за цим документом бере на себе такі зобов’язання. Якщо не робить цього – не дотримується договору, самим же і запропонованого.
Крім того, "Теплокомуненерго" – монополіст у своїй сфері. Отож, виконання підприємством своїх зобов’язань перед споживачами, а також формування тарифів, має контролювати ще й Антимонопольний комітет. (Ігор ДОВГАНЬ)
23-10-2008, 15:17
0
2 264