На місці зруйнованих повінню будинків вже почали з’являтися новенькі хати – у Новоселицькому районі. На вулиці Піонерській у Новоселиці вже повністю зведено першу хату. Її побудували за півтора місяця. За словами господині Сільвії СКРИКУЛЯК, її попередній будинок мав зовсім інший вигляд: його площа була приблизно 30 квадратних метрів, туалет знаходився на вулиці.
Сучасний будинок має площу 58 квадратних метрів. Складено його зі сендвіч-панелей. Як пояснив головний інженер фірми "Роднічок" Валерій КОКШАРОВ, який займався проектуванням будинку, за теплопровідністю сендвіч-панелі замінюють цегляну стіну шириною 1,2 метра. Підлога – з підігрівом. У ванній – усі зручності, душова кабінка, якою не кожен багач може похвалитися. Вікна, двері – металопластикові, дах із металочерепиці. Вартість лише будівельних матеріалів у новому помешканні – понад 200 тисяч гривень.
– Коли після повені я зайшла в будинок, думала, що впаду: все було розвалене, – бідкається пані Сільвія. – Але зараз я дуже задоволена: у мене гарний будинок, теплий, затишний. Хоч на старості років поживу добре.
Інший будинок, до якого ми навідалися, на вулиці Комсомольській. Раніше на цьому місці був маленький будинок на 48 квадратних метрів з двома кімнатками та кухнею, а зараз 60 метрів квадратних.
– Під час повені вода була по груди, – згадує господиня Ауріка КУТІ. –Вдалося врятувати лише телевізор і холодильник. Я ще й досі, як лягаю спати, мені сниться, що хата у воді. Але зараз мені радісно, бо я отримала чудовий будинок!
Ще один будинок здано у селі Ванчиківцях. А наприкінці ми навідалися до бабці Пелагеї КРЕЦУ в селі Драниця. Повінь зруйнувала бабці хату, залишилася лише труна. Усі телеканали транслювали, як бабця сидить біля тієї труни і каже: "У мене більше нічого не залишилося, лише ця труна. Оце і є мій дім тепер, тут я буду жити".
– Я не вірила, що мені побудують нову хату, – зізнається
бабця Пелагея. – А зараз мені тепло, зручно. Я дуже задоволена. Не вистачає лише холодильника.
Зруйнована хата мала площу 25 квадратних метрів. Зараз площа хати – 44 квадратних метри, металопластикові вікна і двері, автономне опалення з котлом, ванна кімната з усіма зручностями – душовою кабінкою, туалетом.
Галина МАРКІВ
ДО ТЕМИ
– Усього в області 787 зруйнованих будинків, – розповів заступник голови ОДА Віталій УСИК. – Із них підрядним способом будується 169 (тобто будує держава). У Новоселицькому районі за рахунок підрядників відбудовується 134 будинки із трьох тисяч пошкоджених. Решта людей взяли грошову компенсацію і власними силами відбудовують помешкання. Кошти доволі серйозні: за будинок площею 100 квадратних метрів – майже 400 тисяч гривень. Дехто скаже, це нечесно: комусь побудували будинок задурно, а іншим нічого не дали. Але це закономірно. Цегляний будинок, навіть якщо він був підтоплений, не зруйнувався. А старі глиняні будинки знищилися. Ніде у світі немає такого, щоби будинок, який би він не був, відшкодовувався за вартістю нового. Якщо хтось незадоволений висновками комісії, він може звернутися до суду.
21-10-2008, 10:07
0
2 002