У чернівчанина Юрія Куровського є песик породи померанський шпіц. Песика звати Бусинка, йому два з половиною роки, він має титул "Best Baby" – найкращого цуценяти року. Собачка не з дешевих – померанський шпіц коштує від тисячі євро. Але Юрій каже, що йому не шкода цих грошей – Бусинка приносить йому чимало задоволення.
– Подивіться на Бусинку, і ви зрозумієте, чому я придбав її, – каже Юрій КУРОВСЬКИЙ. – Крім того, вона маленька, а у нас проблеми з приміщенням – ми живемо у невеликій квартирі. Якби був просторий двір, придбав би ще великого собаку.
Бусинка – мамина улюблениця. Спить лише біля мами. Це "ходяча" сигналізація. Як тільки хтось підходить до дверей, вона підбігає і дуже голосно гавкає. Собака лагідний, але дуже неспокійний, непосидючий. Їсть усе і багато, аж надто багато. Через це Бусинка товста, їй треба худнути. Ото ми з нею разом, певне, сядемо на дієту. Купаємо цього песика довго і нудно, це дуже тривалий процес. Спочатку Бусинка не любила купатися, але вже звикла.
– Ще ні від чого не рятувала своїх господарів, поки що лише ми її рятуємо, – усміхається Юрій. – У нас під під’їздом мешкають майже 15 котів, причому якісь скажені: ганяють усіх собак у дворі і постійно кидаються на нашого песика. Бусинка дуже їх боїться. А великі собаки її просто ігнорують. Зате якщо поряд господар, Бусинка нахабніє і починає стрибати, гавкати на великих псів. Це дуже вередливий собака. Потребує багато уваги і ще більше грошей на дорогі корми, вітаміни, щеплення, походи до ветеринарів. Особливо дорого коштує участь у виставках. Загалом померанський шпіц – для того, щоби ним милуватися. Він любить, коли його гладять, дружелюбний і нікого не соромиться.
Галина МАРКІВ
ДОВІДКА
Померанський, або карликовий шпіц – одна із найпопулярніших порід мініатюрних собак. Шпіц – активний і дуже енергійний собака, з прекрасним слухом і добре розвинутим сторожовим інстинктом. "Померанець" обожнює ігри і прогулянки, рухи у нього рішучі та легкі: коли граються декілька маленьких шпіців, здається, наче у повітрі літають пухнасті невагомі кульки.
Батьківщиною сучасних шпіців вважається Німеччина, де вони були дуже популярними. Більше всього цінувалися невеликі шпіци вагою п’ять-сім кілограмів.
Шпіци – улюбленці художників, поетів та музикантів. Вони зображені на картинах німецького художника Людвіга Ріхтера (1803-1884 роки), а також їх часто можна було зустріти на полотнах інших живописців того часу. Шпіців любили Моцарт, російська імператриця Катерина, імператриця Жозефіна, французька королева Ма-рія-Антуанетта, письменник Еміль Золя
17-10-2008, 11:08
0
8 758