Ігор МЕЛЬНИЧУК, політолог:
Створення подібних об’єднань – це спроба депутатів звернути увагу на те, що вони є і що вони працюють. Це більше схоже на "хорошу міну за поганої гри". Що ми не говорили б, а рішення зараз приймають не у Верховній Раді. Депутати легітимізують рішення, які приймає президентська вертикаль влади. У цьому контексті це тільки нагадування депутатів про те, що вони щось пробують робити. Це стосується всіх територіальних об’єднань, окрім "донецьких". За нинішньої політичної системи можливість лобіювання депутатами інтересів регіону нульова.
Можуть, звичайно, бути такі моменти, які здатні об’єднати депутатів Буковини із різних фракцій. Наприклад, виділення додаткових коштів для певних потреб області чи міста.
Позитивним моментом у формуванні таких об’єднань може бути те, що регіональні еліти хочуть протистояти донецьким і хоч якось впливати на ситуацію.
Але тут виникає багато запитань. Наприклад, міжфракційне об’єднання "Буковина", куди належать представники провладної фракції, може одноголосно виступати за проведення виборів міського голови в Чернівцях. А на засіданні фракції Партії регіонів вирішують за це питання не голосувати. Як тоді поведуться представники провладної партії? Як вирішать на засіданні фракції, так і голосуватимуть”.
5-07-2013, 12:23
0
1 791