Думки експертів
Ігор МЕЛЬНИЧУК,
політолог:
– Згідно із чинними нормами законодавства, вказано, де повинні відбуватися засідання Верховної Ради. Це приміщення ВРУ із вказаною адресою. Тобто ці дії депутатів, з одного боку, свідчать про те, що вони не хочуть йти на силовий сценарій вирішення цієї ситуації. Але це ніщо інше, як пряме порушення законів.
Гадаю, тактика і дії депутатів більшості неправильні. І замість того, щоб йти на компроміси, вони провокують ще більший розкол. З боку президента неодноразово звучали погрози про те, що парламент недієздатний і його доведеться розігнати. Звучали такі слова і від керівника фракції ПР Єфремова. Є певний сценарій: поміняють закон про вибори. Тобто обиратимуть тільки мажоритарників. Щоб у майбутньому за допомогою фальсифікацій створити повністю контрольовану Верховну Раду.
Олександр ЧЕРНЕНКО,
політолог:
– Ми спостерігаємо нині поглиблення парламентської кризи. Якщо раніше опозиція блокувала трибуну через вузько меркантильний інтерес, то сьогодні – через конкретну річ: не ухвалили дату виборів мера Києва. А це вагомий привід. Ми бачимо, що Партія регіонів сьогодні голосувала в іншому приміщенні. Ніхто не знає, скільки там насправді було осіб. У що виллється ця криза, важко сказати.
У четвер вони проголосували за низку законів для євроінтеграції. Таким чином вони вибили козирі в опозиції. Продовжується "перетягання канату". Гадаю, радикальний сценарій – це вибори або референдум. До нього наразі ще не дійшли, але лякають. Але немає готовності до таких виборів ні у влади, ні в опозиції.
Те, що "регіонали" зібралися у приміщенні на Банковій, суперечить регламенту, згідно з яким Рада може збиратися лише на вулиці Грушевського, 5, де вона завжди збирається.