RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » політика, влада » Коментар » "Ми повертаємося до міліцейської держави"

"Ми повертаємося до міліцейської держави"

Недалекоглядність місцевого керівництва залишила на узбіччі інформаційного простору зустріч міністрів закордонних справ України та Росії 13 січня у Чернівцях.

Натомість у фокусі опинився конфлікт противників інтеграції України до Митного союзу та правоохоронців, яких зіткнуло лобами рішення Окружного адміністративного суду. Він задовольнив позовну заяву Чернівецької міської ради щодо заборони проведення зборів та інших заходів у Чернівцях 13 січня.

На підмогу правоохоронцям прибули молодики у цивільному

Попри заборону мітингувальники, переважно представники ВО "Свобода", все ж вирішили організувати мирну ходу на підтримку євроінтеграції, зсилаючись на норми, прописані у Конституції України.

Із плакатами на підтримку євроінтеграції України та проти вступу до Митного союзу протестувальники рушили тротуаром вулиці Університетської до резиденції. Неподалік від перехрестя з вулицею Б. Хмельницького колону, яка рухалася тротуаром, зустрів правоохоронець, одягнений у цивільне. Він порекомендував людям зупинитись. Колона рушила далі, а чоловік побіг у бік університету. Після цього колона рухалась у супроводі "Беркуту".

Навпроти вулиці Щепкіна шлях до університету мітингувальникам перекрило ще більше правоохоронців у формі та у цивільному.

Обидві сторони зіштовхнулися: протестувальники намагалися пройти далі, а міліція намагалася відтіснити їх на вулицю Щепкіна. Під час штовханини зламали невеличкий паркан біля магазину.

Згодом на підмогу правоохоронцям прибув мікроавтобус, із якого вискочило більше десятка молодиків у цивільному. Вони долучилися до відтіснення колони протестувальників. Сутичка між сторонами частково перейшла з тротуару на проїжджу частину. Декому з протестувальників вдавалося прорватись крізь міліцейський кордон. Там їх зупиняли "беркутівці" та люди в цивільному і штовхали назад до вулиці Щепкіна.

Один із "беркутівців" схопив журналіста газети "Буковина" Михайла Токарюка і потягнув у натовп. На вигуки, що в нього в руках не учасник акції, а журналіст, правоохоронець не реагував. Молодики в цивільному забирали прапори "Свободи" та ламали їх. Чи були це правоохоронці в цивільному, нікому з журналістів дізнатися не вдалось, оскільки ніхто з них не погоджувався представитися.

На час перебування міністрів у резиденції ЧНУ, інакомислячих протримали на вулиці Щепкіна.

Нардепа кинули на землю і потопталися на ньому

У штовханині дісталося народному депутату від ВО "Свобода" Русланові ЗЕЛИКУ.

- Ми хотіли провести мирну акцію, – розповів народний депутат Руслан Зелик. – Хотіли висловити позицію проти Митного союзу. Незважаючи на те, що я показував працівникам міліції депутатське посвідчення, звертався до високих міліцейських чинів, до заступника начальника управління з громадської безпеки Сергія Столяра, мене грубо кинули на землю і топтали ногами. І працівники міліції, і "Беркут" грубо порушували мої права як депутата та людини. Вони позбавили змоги прийти і засвідчити свій протест. Я маю на це повне право, незалежно від того, чи це державна, чи якась інша установа. Це дозволяє Конституція і Закон "Про статус народного депутата України". За останні 10 років такого випадку я не зустрічав. Ми повертаємося до міліцейської держави.

Руслан Зелик звернувся до Генеральної прокуратури з проханням дати належну правову оцінку діям правоохоронців.

Міліція звернулася до обласної прокуратури із заявою про напад на свого працівника. Там уже взялися за пошуки кривдника.

Своє звернення до прокуратури занесли і протестувальники. Депутат облради Назар ГОРУК заявив про неправомірні дії правоохоронців. Щоправда, зауважив, що міліціонери у формі діяли коректно. Натомість молодики в цивільному били людей та ламали прапори "свободівців".

У прокуратурі кажуть, що розглядатимуть усі заяви, які надійдуть. Проте, найімовірніше, винних шукатимуть серед учасників штовханини, а не серед тих, хто мав би цьому запобігти.

- Триває перевірка інциденту, – розповідає прес-секретар прокуратури Чернівецької області Олександр ЛЕБІДЬ. – Відкрили кримінальне провадження через побиття працівника міліції. На інші скарги, які надходитимуть від людей, прокуратура теж реагуватиме. (Михайло Салітра)


Думка:


"Це подальші спроби згорнути в Україні мирні зібрання"
Олександр СОЛОНТАЙ, експерт Інституту політичної освіти:


– Як на мене, учасників будь-яких заходів потрібно готувати.
Друге: організатори акції повинні розуміти, що вони несуть відповідальність за її організацію.
Третє: в Україні неодноразово ставалися випадки, коли правоохоронці переходили будь-які розумні межі. У цьому випадку обидві сторони заслуговують на критичне зауваження. Тут більше зауваження навіть не до правоохоронців, а до органів влади. Вони не повинні були забороняти подібні акції. Влада спровокувала конфлікт. Далі вже правоохоронці і протестувальники трохи перебрали у своїх повноваженнях. Однак, наголошую, це наслідок, а не первинна причина.

Відбулася ескалація конфлікту. Те, що влада заборонила проведення акції, а міліція фізично перешкоджала її проведенню, – це подальші спроби згорнути в Україні мирні зібрання. Це все могло пройти, як візит і акція протесту, і ми сьогодні могли забути про цю ситуацію. Був візит. Був протест. І все. А це перетворили на політичну акцію, яка серйозно відволікає від змісту переговорів. Нічого серйозного, звісно, міністри не підписали, бо це рівень нарад і консультацій.
Редактор: Igor
15-01-2013, 11:34
Коментарів 0 Переглядів 1 841

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.