Ярослав МАКІТРА, політолог, член експертної ради Інституту соціальних технологій "Соціополіс":
- Наразі говорити можна тільки про перший крок об'єднавчого процесу. Оголошена угода має більш тактичне завдання, яке стосується безпосередньо ведення виборчої кампанії. Опозиційні сили мають знайти певну формулу, яка би забезпечила їм більшу кількість місць у парламенті. Але якщо цей процес відбуватиметься настільки жваво, як зараз, то, можливо, до виборів ми побачимо більш системний документ і ширший зміст об'єднавчого процесу.
Наскільки реальним буде об'єднання, залежить від ситуації. Декого з тих людей, які в неділю стояли поруч на сцені, разом ми не бачили з часів Помаранчевої революції. Вони одне одному навіть руки не подавали. Можливо, це жорстоке порівняння, але за п'ять хвилин до розстрілу демократи об'єднуються. Якщо зараз цим політикам не об'єднатися, їхнє місце невдовзі можуть зайняти інші. Не кажучи вже про те, що їх просто з'їсть влада.
На мою думку, нині єдине реальне досягнення, яке може бути на опозиційному фронті, це ухвалення угоди про висунення єдиного опозиційного кандидата на мажоритарних округах. Хоча не виключаю, що згодом може з'явитися навіть єдиний список з декількох партій. Фактично механізм об'єднання зусиль на мажоритарних округах вже мав успіх 2002 року. Щоправда опозиція почала визначатися з єдиними кандидатами вже на фазі активної виборчої кампанії. Але в багатьох округах це принесло перемогу.
Інше питання, що буде після виборів. Якщо депутати від опозиції пройдуть до парламенту чи зможуть вони встояти від спокус перейти до провладної більшості?
23-01-2012, 15:40
0
2 176