RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Рада  роздвоїлася

Фракційні табори у Верховній Раді поділилися. Доки опозиціонери блокують парламентську трибуну з вимогою призначити вибори мера Києва, "регіонали" оперативно перемістилися у сусіднє приміщення на вулицю Банкову і провели "виїзне" засідання парламенту. Та чи легітимні такі зібрання?

У четвер депутати від фракції Партії регіонів та Комуністичної партії України зібралися в одному з приміщень комітетів Верховної Ради. У залі було приблизно 240 депутатів. Спікер Володимир Рибак оголосив про намір провести засідання більшості та ухвалювати рішення.

"Працювали
без перерви. Ухвалили понад
20 законопроектів"


Як повідомили центральні ЗМІ, до приміщення, в якому тривало засідання "регіоналів", не впускали ні журналістів, ні депутатів від опозиції. Натомість самі "регіонали" стверджували, що вони запрошували депутатську меншість взяти участь у зібранні.

– Це було легітимне зібрання. Просто пленарне засідання Верховної Ради відкрили не на вулиці Грушевського, а на Банковій, 6/8, – каже телефоном журналістові "МБ" нардеп від Партії регіонів Геннадій ФЕДОРЯК. – Законом це передбачено. Якщо є більшість депутатів, яка проголосувала за те, щоб це засідання перенесли, то воно може відбуватися не в будинку Верховної Ради. На засіданні були присутні 244 депутатів, які зареєструвалися письмово. Створили лічильну комісію. Ухвалили рішення голосувати руками. Верховна Рада легітимно запрацювала. Сьогодні ухвалили понад 20 законопроектів.

– Опозиційна меншість ухвалила рішення не брати участь у цьому засіданні, – продовжує обранець. – Чому? Бо вони блокують трибуну Верховної Ради. Як можна брати участь у засіданні, якщо вони блокують? Сьогодні відбулося засідання за участю фракції Партії регіонів, фракції КПУ і позафракційних. Засідання завершилося. Воно тривало без перерви. Ми домовились, що працюватимемо плідно, без перерви, до останнього законопроекту, який запропонували на розгляд порядку денного.

"Регіонал" сподівається, що опозиція все-таки припинить блокувати парламентську трибуну і "візьметься до роботи":

– Закінчиться це все позитивно. Гадаю, опозиція дійде висновку, що треба працювати в сесійній залі і не блокувати роботу парламенту. А ще – домовлятися, приходити до спільних висновків, – сказав Геннадій Федоряк.

Водночас опозиційні політики назвали дії Партії регіонів спробою організувати переворот – такий собі ГКЧП-2.

– Більшість, якщо вона є, із числа представників ПР і комуністів зібралася у приміщенні комітету на вулиці Банковій – мабуть, щоб ближче було до Адміністрації Президента – і проводить нелегітимне пленарне засідання, – заявив народний депутат від ВО "Батьківщина" Максим БУРБАК. – Якщо Янукович підпише законопроекти, які вони там ухвалять, то це буде антиконституційний переворот.

– На ті збори нікого не пускали: ні журналістів, ні нардепів із лічильної комісії. Останніх – щоб не могли порахувати присутніх, бо насправді на зборах немає більшості: їх там менше 200, – переконаний Бурбак.

За його словами, опозиція провела збори депутатів і закликала спікера Володимира Рибака не прогулювати роботу і повернутися до сесійної зали.

"Фактично йдеться про розкол Ради"

Виїзне засідання Верховної Ради може змусити опозицію розблокувати парламентську трибуну. Таку думку озвучив політолог, глава правління Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Сьогоднішні події – це посилення парламентської кризи, перехід її в нову фазу. Фактично йдеться про розкол, а в подальшому і можливий напіврозпад Ради", – зазначив він.

"Якщо так і надалі розгортатимуться події, на парламент чекає розпуск. Але є шанси, що авторитетні депутати, до яких прислухаються і більшість, і опозиція, допоможуть знайти компроміс", – вважає експерт.

На думку Фесенка, мотивація більшості у перенесенні засідання на вулицю Банкову була викликана бажанням показати опозиції, що "ми не боїмося вашого лому у вигляді блокування, у нас є свій прийом – виїзне засідання".

"Можливий варіант, що ви­їзні засідання тепер постійно проводитимуть, хоча з точки зору легітимності буде простіше розблокувати трибуну. Тобто цей крок може подіяти на опозицію", – зазначив політолог.

"Не виключаю ймовірність, що більшість внесе зміни до регламенту: в разі форс-мажору можна організовувати виїзні засідання на Банковій", – говорить Фесенко.

"Що стосується "опозиційної альтернативної Ради", то це сумнівне утворення з точки зору парламентської та конституційної легітимності. Є пряма норма основного закону, яка говорить, що парламент дієздатний, коли є 226 депутатів. Біля опозиції їх немає і близько", – стверджує політолог.
Микола КОБИЛЮК
5-04-2013, 12:22
Коментарів 0 Переглядів 1 701

Теги -

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.