Рада роздвоїлася

у номері / політика, влада / Актуальна тема
1 715
0
Рада  роздвоїлася

Фракційні табори у Верховній Раді поділилися. Доки опозиціонери блокують парламентську трибуну з вимогою призначити вибори мера Києва, "регіонали" оперативно перемістилися у сусіднє приміщення на вулицю Банкову і провели "виїзне" засідання парламенту. Та чи легітимні такі зібрання?

У четвер депутати від фракції Партії регіонів та Комуністичної партії України зібралися в одному з приміщень комітетів Верховної Ради. У залі було приблизно 240 депутатів. Спікер Володимир Рибак оголосив про намір провести засідання більшості та ухвалювати рішення.

"Працювали
без перерви. Ухвалили понад
20 законопроектів"


Як повідомили центральні ЗМІ, до приміщення, в якому тривало засідання "регіоналів", не впускали ні журналістів, ні депутатів від опозиції. Натомість самі "регіонали" стверджували, що вони запрошували депутатську меншість взяти участь у зібранні.

– Це було легітимне зібрання. Просто пленарне засідання Верховної Ради відкрили не на вулиці Грушевського, а на Банковій, 6/8, – каже телефоном журналістові "МБ" нардеп від Партії регіонів Геннадій ФЕДОРЯК. – Законом це передбачено. Якщо є більшість депутатів, яка проголосувала за те, щоб це засідання перенесли, то воно може відбуватися не в будинку Верховної Ради. На засіданні були присутні 244 депутатів, які зареєструвалися письмово. Створили лічильну комісію. Ухвалили рішення голосувати руками. Верховна Рада легітимно запрацювала. Сьогодні ухвалили понад 20 законопроектів.

– Опозиційна меншість ухвалила рішення не брати участь у цьому засіданні, – продовжує обранець. – Чому? Бо вони блокують трибуну Верховної Ради. Як можна брати участь у засіданні, якщо вони блокують? Сьогодні відбулося засідання за участю фракції Партії регіонів, фракції КПУ і позафракційних. Засідання завершилося. Воно тривало без перерви. Ми домовились, що працюватимемо плідно, без перерви, до останнього законопроекту, який запропонували на розгляд порядку денного.

"Регіонал" сподівається, що опозиція все-таки припинить блокувати парламентську трибуну і "візьметься до роботи":

– Закінчиться це все позитивно. Гадаю, опозиція дійде висновку, що треба працювати в сесійній залі і не блокувати роботу парламенту. А ще – домовлятися, приходити до спільних висновків, – сказав Геннадій Федоряк.

Водночас опозиційні політики назвали дії Партії регіонів спробою організувати переворот – такий собі ГКЧП-2.

– Більшість, якщо вона є, із числа представників ПР і комуністів зібралася у приміщенні комітету на вулиці Банковій – мабуть, щоб ближче було до Адміністрації Президента – і проводить нелегітимне пленарне засідання, – заявив народний депутат від ВО "Батьківщина" Максим БУРБАК. – Якщо Янукович підпише законопроекти, які вони там ухвалять, то це буде антиконституційний переворот.

– На ті збори нікого не пускали: ні журналістів, ні нардепів із лічильної комісії. Останніх – щоб не могли порахувати присутніх, бо насправді на зборах немає більшості: їх там менше 200, – переконаний Бурбак.

За його словами, опозиція провела збори депутатів і закликала спікера Володимира Рибака не прогулювати роботу і повернутися до сесійної зали.

"Фактично йдеться про розкол Ради"

Виїзне засідання Верховної Ради може змусити опозицію розблокувати парламентську трибуну. Таку думку озвучив політолог, глава правління Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Сьогоднішні події – це посилення парламентської кризи, перехід її в нову фазу. Фактично йдеться про розкол, а в подальшому і можливий напіврозпад Ради", – зазначив він.

"Якщо так і надалі розгортатимуться події, на парламент чекає розпуск. Але є шанси, що авторитетні депутати, до яких прислухаються і більшість, і опозиція, допоможуть знайти компроміс", – вважає експерт.

На думку Фесенка, мотивація більшості у перенесенні засідання на вулицю Банкову була викликана бажанням показати опозиції, що "ми не боїмося вашого лому у вигляді блокування, у нас є свій прийом – виїзне засідання".

"Можливий варіант, що ви­їзні засідання тепер постійно проводитимуть, хоча з точки зору легітимності буде простіше розблокувати трибуну. Тобто цей крок може подіяти на опозицію", – зазначив політолог.

"Не виключаю ймовірність, що більшість внесе зміни до регламенту: в разі форс-мажору можна організовувати виїзні засідання на Банковій", – говорить Фесенко.

"Що стосується "опозиційної альтернативної Ради", то це сумнівне утворення з точки зору парламентської та конституційної легітимності. Є пряма норма основного закону, яка говорить, що парламент дієздатний, коли є 226 депутатів. Біля опозиції їх немає і близько", – стверджує політолог.
Микола КОБИЛЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
11:57
Команда з Буковини здобула перемогу на Фіналі Кубка України з греплінгу та панкратіону
11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм