Президент Віктор Ющенко підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначив позачергові вибори депутатів на сьоме грудня.
Формальною підставою до розпуску парламенту став розпад
більшості, тоді як нова коаліція так і не утворилася. При цьому задовго до указу глави держави всі політичні сили погодилися з позачерговими виборами і де-факто всі розпочали виборчу кампанію.
Петро ГАСЮК, голова облорганізації ВО "Батьківщина", народний депутат (фракція БЮТ):
– БЮТ до кінця витримав домовленість про те, щоби демократична коаліція працювала повну каденцію парламенту. Але частина НСНУ, керована президентом, зірвала переговори. Тому дострокові вибори, які засудили керівники країн світу, таки відбудуться. Наша партія до виборів готова, особливо це стосується Чернівецької області. Ми будемо брати участь у позачергових виборах і переконаний, що успішно. Але за страшну ситуацію, що склалася, хтось повинен нести відповідальність.
Борис БАГЛЕЙ, заступник голови облорганізації партії "Народний Союз "Наша Україна":
– Такий крок президента є правильним. Як один із лідерів партії в регіоні, однозначно це підтримую. Адже в Україні виникла реальна загроза безпеці держави. Гадаю, політична криза не вирішиться, доки не відбудеться децентралізація влади. Необхідно внести зміни до Конституції, щоб місцеве самоврядування отримало більше повноважень. Тоді вирішення багатьох важливих політичних питань перейде на регіональний рівень. Розпуск парламенту є одним із елементів демократії – наприклад, в Італії таке відбувається чи не щороку. Немає коаліції – ось президент і розпустив парламент. Це краще, ніж російський варіант 1993 року, коли парламент був розстріляний з танків.
Микола РОМАНЮК, голова обласної організації Партії регіонів:
– Наша партія була проти дострокових виборів. Але в Україні склалася така ситуація, що вибори є неминучими. Тож ми братимемо в них участь. Україна йде до двопартійної системи, і наступні вибори мають це підтвердити. Це є нормальним явищем. Хто виграє – Партія регіонів чи БЮТ, – той і візьме на себе відповідальність за ситуацію. Для економіки розпуск парламенту є поганим явищем, але коаліція показала недієздатність.
Ігор БАБЮК, директор Буковинського центру виборчих технологій:
– Позачергові вибори є одним із виходів з політичної кризи. Позиція президента є логічною – немає злагоди в парламенті і нормальної співпраці з виконавчою владою, необхідно щось змінювати. Дивує інше – консультації президента з керівниками фракцій засвідчили, що всі погодилися на позачергові вибори. Ніби й були висловлювання проти, але ніхто не запропонував іншого виходу. Могли ж створити нову більшість, якби захотіли, не створюючи зайвих проблем собі і нам. Але не захотіли.
Ігор ДОВГАНЬ
10-10-2008, 13:10
0
8 585