. Там артисти у Нью-Йорку, Чикаго, Майамі, Клівленді, Ньюарку, Стенфорді та Бостоні давали благодійні концерти. Охочі могли придбати умовну цеглину та зробити свій внесок у розбудову Патріаршого Собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви у Києві. Цидулки коштували від 50 до 15 тисяч доларів. Зібрали понад півмільйона доларів пожертв.
- На концерти приходили не лише українські емігранти, але й французи, американці, віруючі інших конфесій. Ми побачили, що у людей є потреба більше віддавати, ніж отримувати. Добре, що американське законодавство не оподатковує благодійні внески, - розповідає заслужена артистка України Оксана Савчук. - Не знаючи одне одного, люди подавали руки і підспівували нам. Американці дивувалися тому, що артисти співають духовні пісні. Виконували композиції, автором яких є наш духовний наставник отець Валерій Сиротюк. Представників четвертої хвилі українських емігрантів було менше, ніж середнього та старшого покоління українців.
- Збір коштів контрольований. Цеглинка складається з двох частин. Людина отримує частину “цеглинки” з номером, завдяки якому може знайти себе в Інтернеті, побачити своє прізвище та рахунок. Одна частина залишається у людини на пам’ять для дітей та онуків, а друга йде до Патріарха. Імена жертводавців постійно згадуються у молитві, - пояснює процедуру збору коштів пані Оксана. – “Цеглинки” роздавалися в усіх парафіях України, Італії, Португалії, де є українці. Ми мали велику серію подібних концертів Батьківщиною. Люди дуже активно брали ці цеглинки. В Україні їхня вартість становить від 25 до десяти тисяч гривень. Віримо у те, що до храму сходитимуться українці з різних куточків світу, і він стане для них храмом любові та єднання.
Патріарший Собор знаходиться на лівому березі Дніпра. Цього року планують завершити облаштування фасаду. А ще потрібно зробити розписи стін, іконостас.
Ольга Гнідан
13-06-2008, 13:45
0
3 200