Днями у виставковій залі Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка закрилася персональна експозиція відомого різьбяра, заслуженого художника України Ярослава Пасічанського. У творчій робітні Ярослава Івановича практично немає прохідних творів. Усі вони витворені напрочуд талановито, з піднесеним настроєм.
Одна з його робіт декоративний пласт "Квітка надії", створена 1991-1993 років, має свою цікаву історію. Художник відобразив у ній символ боротьби за незалежність України – "Червону руту", яка розколола своїм життєдайним промінням гранітні часи тоталітаризму. Ще у 1990-их роках цей твір привернув увагу працівників меморіального музею Володимира Івасюка, який тоді тільки створювався. Так робота потрапила до експозиції музею. Але згодом вона повернулася до майстерні художника, бо музей не зміг її в нього викупити. А нині, під час закриття персональної виставки, художник Ярослав Пасічанський вирішив подарувати декоративний пласт музею на знак вдячності за організацію експозиції та пропаганду українського мистецтва.
На жаль, нині ми доволі рідко констатуємо подібні факти. Матеріальна скрута українських музеїв не дозволяє закуповувати те, що нам вкрай потрібно. Тому не гріх ще раз повторитися і подякувати тим митцям, які жертвують культурним установам свої твори. Трохи раніше скульптор Іван Салевич подарував нашому меморіальному музею свою роботу "Пам’яті Володимира Івасюка", яка посіла гідне місце у постійній експозиції. Під час відкриття виставкової зали музею член Національної спілки художників України Василь Шевчук подарував таріль, присвячений 600-річчю першої згадки про Чернівці. Наступного року світова громадськість відзначатиме поважну дату – 60-річчя від дня народження геніального композитора Володимира Івасюка. Можливо, саме після неї наші фонди знову поповняться творами, гідними залишитися у стінах улюбленого багатьма українцями музею.
Мирослав Лазарук, директор
меморіального музею Володимира Івасюка.
15-08-2008, 11:10
0
3 130