RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

«Гість викрав мобілку, а через півроку повернув гроші»

Жертвами крадіїв мобілок частіше стають власники дорогих моделей. За статистикою, на мобільні телефони найчастіше полюють або професійні крадії, або ж підлітки.
Студент філологічного факультету ЧНУ Роман зізнається, що свого часу втратив мобілку через надмірну довіру до людей. Відтоді дорогих телефонів не купує.
– І уявити не міг, що мобільний телефон викраде мій же гість, – розповідає Роман. – Якось до кімнати студентського гуртожитку завітав знайомий. На видному місці на столі лежали два мобільні телефони – мій та мого сусіда. Трохи погостювавши, наш товариш зник. Після його візиту на столі залишився лише один телефон. Це я вже виявив згодом, коли виникла потреба зателефонувати. До міліції не пішов – якось бридко заявляти на знайомого. Так залишився без мобільного телефону. На диво, через півроку до мене підійшов товариш і запитав, чому я не відповідаю на його дзвінки. Я почав телефонувати на власний номер телефону. Не повірите, але на мій дзвінок відповів знайомий голос – "гість" знайшовся. Ми зустрілися. Після погрози, що в деканаті його ж факультету про все дізнаються, хлопець згодився компенсувати вкрадене. За мій Samsung X140, який коштував 700 гривень, студент заплатив мені 600 гривень. На тому й розійшлися. Тепер до своїх речей ставлюся з неабиякою обережністю. Ніколи не залишаю без нагляду мобілку. А ще вирішив не купувати дорогі мобільні телефони. Навіщо щоразу труситися, чи не знайдуться охочі його поцупити? Дорогим речам не місце у гуртожитках.
Щоби не втратити свій телефон, треба бути передбачливим. Не факт, що вашу мобілку не вирвуть із рук навіть у центрі міста. А що вже говорити про темні закутки? Так, днями до міліції звернулася громадянка зі скаргою про пограбування. У жінки прямісінько з рук вирвали мобільний телефон "Самсунг". Це сталося близько 03.00 у приміщенні бару "Сезам" на Театральній площі.
Антоніна БАБЧУК

Коментар
Микола МАКАРЕВИЧ,
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КАРНОГО РОЗШУКУ УМВС В ОБЛАСТІ:
Наразі відсоток розкриття таких злочинів зменшився через те, що громадяни більше звертаються з цього приводу до міліції. Нам вдається розшукати та повернути власникам майже 60 відсотків мобільних телефонів. Згідно зі статистичними даними, переважно викрадають телефони моделей "Нокіа", "Соні Еріксон", "Самсунг", вартість яких перевищує 1000 гривень. Жертвами ж крадіїв стають громадяни віком від 15 до 45 років. Хотів би звернути увагу, що найчастіше мобільні телефони викрадають у громадському транспорті та місцях відпочинку (бари, кафе, нічні клуби, дискотеки). А посягають на чужу власність здебільшого особи, раніше засуджені, або ж підлітки”.

Як вберегтися від крадіжок мобільних телефонів
Не довіряйте незнайомим людям мобільний телефон, коли просять терміново подзвонити. Запропонуйте людині, що самі зателефонуйте за вказаним номером та передасте всю необхідну інформацію.
Якщо до вас підійшов незнайомець та попросив "на хвилинку" телефон, пояснюючи, що його мобілка розрядилась, чи просто пропонує за дзвінок 10 гривень не віддавайте свій телефон!
Не носіть мобільний телефон на видноті та не розмовляйте по телефону у вечірній час на малолюдних вулицях.
Не залишайте мобільні телефони без нагляду на прилавках, в аудиторіях, кабінетах.
Коли чекаєте в гості малознайомих людей, краще заберіть свій телефон з видного місця.
У громадському транспорті краще не зберігати мобілки у сумках, що легко відкриваються, задніх кишенях тощо.
Не хизуйтеся своєю мобілкою перед незнайомими чи малознайомими людьми.
З’ясуйте і запишіть серійний номер телефону, так званий IMEI. Він є у супровідних документах. Можна його визначити наступним чином: набрати комбінацію *#06#. При цьому на екрані висвітиться IMEI вашого мобільного.
Купуйте мобільні телефони виключно в спеціалізованих торгових точках і вимагайте паспорт та інші документи, що стосуються апарата. Бо, купивши телефон з рук, ризикуєте втратити і телефон, і гроші.
11-09-2009, 10:01
Коментарів 0 Переглядів 4 400

Теги -
Люди хочуть отримати "соціальні допомоги", а втрачають тисячі гривень
Ініціаторкою її створення стала депутатка обласної ради Оксана Палійчук.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.