RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » кримінал » «Гість викрав мобілку, а через півроку повернув гроші»

«Гість викрав мобілку, а через півроку повернув гроші»

Жертвами крадіїв мобілок частіше стають власники дорогих моделей. За статистикою, на мобільні телефони найчастіше полюють або професійні крадії, або ж підлітки.
Студент філологічного факультету ЧНУ Роман зізнається, що свого часу втратив мобілку через надмірну довіру до людей. Відтоді дорогих телефонів не купує.
– І уявити не міг, що мобільний телефон викраде мій же гість, – розповідає Роман. – Якось до кімнати студентського гуртожитку завітав знайомий. На видному місці на столі лежали два мобільні телефони – мій та мого сусіда. Трохи погостювавши, наш товариш зник. Після його візиту на столі залишився лише один телефон. Це я вже виявив згодом, коли виникла потреба зателефонувати. До міліції не пішов – якось бридко заявляти на знайомого. Так залишився без мобільного телефону. На диво, через півроку до мене підійшов товариш і запитав, чому я не відповідаю на його дзвінки. Я почав телефонувати на власний номер телефону. Не повірите, але на мій дзвінок відповів знайомий голос – "гість" знайшовся. Ми зустрілися. Після погрози, що в деканаті його ж факультету про все дізнаються, хлопець згодився компенсувати вкрадене. За мій Samsung X140, який коштував 700 гривень, студент заплатив мені 600 гривень. На тому й розійшлися. Тепер до своїх речей ставлюся з неабиякою обережністю. Ніколи не залишаю без нагляду мобілку. А ще вирішив не купувати дорогі мобільні телефони. Навіщо щоразу труситися, чи не знайдуться охочі його поцупити? Дорогим речам не місце у гуртожитках.
Щоби не втратити свій телефон, треба бути передбачливим. Не факт, що вашу мобілку не вирвуть із рук навіть у центрі міста. А що вже говорити про темні закутки? Так, днями до міліції звернулася громадянка зі скаргою про пограбування. У жінки прямісінько з рук вирвали мобільний телефон "Самсунг". Це сталося близько 03.00 у приміщенні бару "Сезам" на Театральній площі.
Антоніна БАБЧУК

Коментар
Микола МАКАРЕВИЧ,
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КАРНОГО РОЗШУКУ УМВС В ОБЛАСТІ:
Наразі відсоток розкриття таких злочинів зменшився через те, що громадяни більше звертаються з цього приводу до міліції. Нам вдається розшукати та повернути власникам майже 60 відсотків мобільних телефонів. Згідно зі статистичними даними, переважно викрадають телефони моделей "Нокіа", "Соні Еріксон", "Самсунг", вартість яких перевищує 1000 гривень. Жертвами ж крадіїв стають громадяни віком від 15 до 45 років. Хотів би звернути увагу, що найчастіше мобільні телефони викрадають у громадському транспорті та місцях відпочинку (бари, кафе, нічні клуби, дискотеки). А посягають на чужу власність здебільшого особи, раніше засуджені, або ж підлітки”.

Як вберегтися від крадіжок мобільних телефонів
Не довіряйте незнайомим людям мобільний телефон, коли просять терміново подзвонити. Запропонуйте людині, що самі зателефонуйте за вказаним номером та передасте всю необхідну інформацію.
Якщо до вас підійшов незнайомець та попросив "на хвилинку" телефон, пояснюючи, що його мобілка розрядилась, чи просто пропонує за дзвінок 10 гривень не віддавайте свій телефон!
Не носіть мобільний телефон на видноті та не розмовляйте по телефону у вечірній час на малолюдних вулицях.
Не залишайте мобільні телефони без нагляду на прилавках, в аудиторіях, кабінетах.
Коли чекаєте в гості малознайомих людей, краще заберіть свій телефон з видного місця.
У громадському транспорті краще не зберігати мобілки у сумках, що легко відкриваються, задніх кишенях тощо.
Не хизуйтеся своєю мобілкою перед незнайомими чи малознайомими людьми.
З’ясуйте і запишіть серійний номер телефону, так званий IMEI. Він є у супровідних документах. Можна його визначити наступним чином: набрати комбінацію *#06#. При цьому на екрані висвітиться IMEI вашого мобільного.
Купуйте мобільні телефони виключно в спеціалізованих торгових точках і вимагайте паспорт та інші документи, що стосуються апарата. Бо, купивши телефон з рук, ризикуєте втратити і телефон, і гроші.
11-09-2009, 10:01
Коментарів 0 Переглядів 4 443

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.