Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції і розвитку:
– Паніці з доларами піддаватися не варто, тому що немає передумов для різкого зростання долара і падіння гривні.
Україна – одна з небагатьох країн, де курс долара фіксований. Але у державі планують запровадити гнучкий валютний курс. Це означає, що коливання долара будуть постійно, але вони не матимуть серйозних наслідків. Рух курсів валют – це нормальна практика.
Тенденція до зростання курсу долара неодмінна, але є стримуючі фактори. У банків немає гривні, не дуже багато гривень і в населення. Тому коливання підвищення курсу долара може обмежитися трьома-п’ятьма відсотками. А п’ять відсотків – це аж 40 копійок. Подорожчання долара до 9 чи 11 гривень неможливе.
Якщо плануєте зберігати заощадження на тривалий термін – це потрібно робити у гривнях. Тому що купівельна спроможність гривні за останні 16 років вища відносно долара на 20 відсотків. Інфляція гривні відбувалася меншими темпами, ніж інфляція долара в Україні.
Зараз в Україні існує ручне керування курсом. Тому маємо три курси: у державних банках, у комерційних банках та у валютників. Ця ситуація дуже сприятлива для спекулянтів. А долар повинен мати плаваючий курс. З часом ці стрибки будуть менші та люди звикнуть до них.
19-11-2012, 10:03
0
3 096