Дмитро ШУЛЬГА, директор Чернівецького відділення Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву:
-Державна програма "Здешевлення іпотечної кредитування для громадян, які потребують покращення житлових умов" і справді вигідна. Три відсотки річних – це значно нижче рівня інфляції. Під такі відсотки не в кожній розвинутій країні можна отримати іпотечний кредит.
-
Чи справді зараз банки укладають угоди з позичальником не під 16, а під три відсотки річних?
- Громадянин укладає кредитну угоду з банком під три відсотки. А витрати, які несе держава – захищена стаття бюджету.
Якщо у людини не вистачає доходів, то банк приймає гарантії й від інших фізичних осіб. При чому не лише з членів сім’ї, а будь якого іншого поручителя. Його доходи додаються.
Також знято обмеження щодо кількості квадратних метрів, які людина може оплачувати за свій рахунок.
-
Чернівчани скаржаться, що зміни в програмі не полегшують отримання необхідних довідок. Наприклад, до редакції звернувася чернівчанин Іван, якому не дали довідку про те, що вні потребує покращення житлових умов, а вимагали стати на квартирний облік.
-У програмі розширено коло учасників. Брати участь у цій програмі можуть й ті громадяни, які не перебувають на квартирному обліку. У складі органів місцевого самоврядування працюють спеціальні комісії, які за заявою громадянина зобов’язані обстежити його житло і дати довідку про те чи потребує він покращення житлових умов. Адже не кожен буковинець, який потребує такого покращення може перебувати на квартирному обліку. Скажімо в селах такого обліку немає. Чернівчанин, який проживає в місті менше трьох років також не може потрапити на такий облік. А покращення житлових умов він потребує вже сьогодні. Описана чернівчанином ситуація може свідчити про бюрократичність й не сумлінне виконання чиновниками своїх обов’язків.
-
Як отримати кредит? Розкажіть по кроках.-Крок 1. Отримати консультацію у Єдиному вікні, яке працює на базі фонду.
Крок 2. Зібрати перелік документів: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про одруження (розлучення), про народження дітей, довідку про офіційні доходи, про склад сім’ї, про те, що людина потребує покращення житлових умов або про те, що перебуває на квартирному обліку.
Крок 3. Обрати житло. У фонді є списки із детальними планами квартир, які пропонують забудовники.
Крок 4. Піти в будівельну організацію. Отримати від забудовника гарантійний лист, в якому підтверджено, що за людиною закріплюється на певний час обране житло. Це гарантує особі, що її квартиру не продадуть. З іншого боку, важливо наживо побачити своє житло. Врахувати потрібно все: район, вигляд з вікна, якість робіт тощо. Краще, якщо людина порівняє кілька варіантів.
Крок 5. Листа принести в фонд. Тут видають довідку про те, що людина здала всі документи і підпадає під компенсацію. В ній прописується адреса обраної квартири. Оскільки саме під це житло резервуються кошти.
Може здатися, що багато часу і зусиль треба для цього. Але насправді пройти цей шлях реально впродовж двох-трьох тижнів.
Довідка
Адреса регіонального фонду сприяння молодіжному житловому будівництву
м.Чернівці, вул. Головна, 27
Телефони: (0372) 52-22-62, 58-44-10.
21-09-2012, 18:36
0
4 413