Податкова служба ініціює впровадження 3%-го збору від купівлі інвалюти. Проте інтереси громадян новація фіскалів може обійти стороною, якщо ті вирішать обмежитися лише безготівковими операціями придбання доларів і євро.
Про плюси та мінуси нововедення при обміні валюти спілкуємося з експертом-економістом Ярославом Кирпушком.
За новацією, кажуть експерти, ховається лише спроба наповнити бюджет, в якому з'являться дірки від інших податкових рішень, які пропонуються в новому проекті Податкового кодексу. Пане Ярославе, чи потрібно було вводити цей трьохвідсотковий податковий збір? Думаю, що це не спроба наповнити Пенсійний фонд. Рано чи пізно це повинно було статися, бо гривня девальвує, а євро росте, тож для того щоб не робити легким вихід іноземних інвесторів з України, потрібно було ввести цей бар’єр, щоб іноземні компанії не "втікали" так швидко з української економіки. Якщо тепер інвестор захоче вивести свої вкладення та дохід з України, він змушений буде сплатити ці три відсотки.
На кого насамперед вплине нововведення ?Збір при обміні валюти насамперед вплине на імпортерів. Це буде страхування ризику від завозу імпортованого товару, але це допоможе врегулювати відносини між експортом та імпортом. Адже в Україну ввозиться імпорту на п’ять мільярдів більше, ніж експортують з неї товарів. Також це намагання створити здорову конкуренцію між вітчизняними та іноземними товарами.
Як вплине ця норма закону на споживачів товарів з-за кордону та на українську економічну ситуацію загалом?
Звичайно споживачі будуть сплачувати більшу вартість за іноземні товари, бо імпортери сплатять три відсотки і закладуть ці витрати в його ціну, але загалом збір позитивно вплине на зовнішньоекономічний баланс України, створить, як я вже казав бар’єр для інвесторів та позитивно вплине на зовнішньоторговельне сальдо.
25-07-2012, 17:53
0
6 506