RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ксенія Ляпіна: «Соціальні внески руйнують малий бізнес»

Про найгостріші проблеми життя малого бізнесу й шляхи їхнього вирішення ексклюзивно розповіла "МБ" Ксенія ЛЯПІНА, народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань промислової й регуляторної політики та підприємництва.

"Пенсіонерів купувати вигідно й легко"

– Які найбільш болючі проблеми нині є в малого бізнесу?

– Ми провели анкетування представників бізнес-спільноти. Зокрема запитали: які вони бачать шляхи покращення бізнес-клімату для малого бізнесу та основні проблеми, які заважають його розвитку. У результаті визначили чотири напрямки, які виклали в проекті "Зеленої книги малого бізнесу". Перше – прогалини в спрощеній системі оподаткування. Друге – пенсійне страхування та пенсійна система для учасників малого бізнесу. Третє – саморегулювання та передача до підприємницьких об’єднань низки державних функцій. Четверте – державні закупівлі: малий та середній бізнес фактично не бере участь у системі держзакупівель через законодавчі бар’єри та корупцію.

– Чимало нарікань є щодо участі підприємців у соціальному страхуванні.

– Участь підприємців у соціальному страхуванні – найдрібнішому бізнесу болить більше, ніж оподаткування. Обсяги коштів, які утримуються на соціальні внески, у кілька разів більші, ніж податки. А що отримує підприємець натомість, чи справедливо організована пенсійна система? Фактично нині – це друга податкова система, яка просто вбиває малий бізнес. Коли ми порушуємо питання про можливе скорочення розміру внесків, влада відразу протиставляє пенсіонерів – їм треба платити пенсії. Але ми ж добре розуміємо, що фонд не страховий. Ніякого страхування не відбувається – все, що зібрали впродовж року, витратили на пенсії. Тому треба шукати інші джерела поповнення бюджету. Я запропонувала два варіанти: оподаткувати промислову нерухомість, яка нині є й уже приватизована. Цей варіант у владі не хочуть розглядати, бо нині великий бізнес паразитує на неоновлених приватизованих фондах великої індустрії. Інший варіант – накопичувальне страхування, альтернативне нинішньому обов’язковому пенсійному страхуванню.

– Чому, попри розмови про полегшення життя підприємцям, полегшення не відбувається? Навпаки, бізнесом щороку хочуть займатися дедалі менше.

– Влада йде коротким, легким, з точки зору політики, але руйнівним для держави шляхом. А саме: купити пенсіонерів – категорію найбільш вразливу, яка за певні послуги вбачає необхідність віддячити. Спекулюючи таким чином, пенсіонерів купувати вигідно й легко. Але щоби це зробити, потрібно обідрати тих, хто здатний щось виробляти, створювати. Усі красиві слова про полегшене життя бізнесу в реаліях виливаються в збільшення податків та створення чергових бар’єрів. Одну частину коштів вкрасти – іншою частиною купити пенсіонерів: коли минають вибори – всі в шоколаді, бо пенсіонери активно голосують. Саме така модель побудована в країні. До неї доклалася влада усіх кольорів. Нині треба змінювати цю модель – переорієнтовуватися на чесну розмову з тими, хто працює. Їх важче переконати, але через певний період вони вийдуть із тіні, відчують свою значимість і почнуть краще наповнювати бюджет. Але ж часу немає ніколи, кошти треба вже сьогодні. Така модель підтверджується й нині – вже прозвучали заяви, що переглядатимуть бюджет і під вибори соціальні виплати підвищать. Насправді ж усі розуміють, що ці додаткові кошти нічого не змінять, бо їх невдовзі з’їсть інфляція. Звідки їх взяти? Звісно, з підприємців, яким збільшать тарифи, обкладуть новими податками тощо.

"Треба, щоби до жовтня 2012 року народ мовчав"

– Але ж певні намагання менше втручатися в роботу малого бізнесу вже є. Наприклад, мораторій податкової на перевірки.


– Мораторій на перевірки наче передбачався для тих суб’єктів господарювання, які сплачують податки за спрощеною системою, але ще не до кінця розібрався в новому законодавстві. Бажання хороше. Але виявилося, що в цьому кроці є й політична складова – влада просто боїться масового невдоволення. Не чіпати підприємців-спрощенців на ринках, щоб уникнути активних протестів. Треба, щоби до жовтня 2012 року народ виглядав задоволеним і мовчав. Тому контролюючі органи не підуть перевіряти підприємців. А після цієї дати всі можливі контролюючі органи разом підуть у наступ. Тоді під прес можуть потрапити всі: і хто правий, і хто винний. Тому підприємці повинні виробити свою стратегію протистоянню цій маніпуляції.

– На усіх рівнях державних витрат багато років існують так звані "відкати". Останнім часом ці суми зросли. Чи можливо якось побороти це явище?

– Тут необхідний рух із двох боків. По-перше, робота над нормативно-правовою базою. Адже, "відкати" можливі, коли немає прозорості в конкурсах та тендерах. Нині виграє той, хто пропонує більший "відкат", а не кращі умови. По-друге, громадський контроль за тими, хто дозволяє цим займатися. Люди повинні навчитися оцінювати керівників за справами та результатами, а не за обіцянками та гаслами. (Ліна НАГІРНЯК)
Редактор: Igor
23-02-2012, 16:28
Коментарів 0 Переглядів 3 356

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.