Микола КОЗЛОВСЬКИЙ, голова Державної податкової Служби у Чернівецькій області розповів molbuk.ua про роботу обласних податкових органів та плани на 2012 рік.
- Які підсумки роботи органів державної податкової служби області за 2011 рік?
- Підбиваючи підсумки 2011 року варто зазначити, що податкова служба Буковини стабільно виконувала завдання та контрольні показники. Вдалося утвердити чітку тенденцію до динамічного та якісного виконання показників. До Зведеного бюджету зібрано один мільярд 395 мільйонів гривень податків і зборів, порівняно до факту 2010 року обсяг збору платежів зріс на 57 мільйонів гривень.
- Розкажіть про результати переходу на нову модель спрощеної системи оподаткування
- На час законодавчо встановленого граничного терміну переходу на спрощену систему оподаткування 25 січня 2012 року надійшло 27,5 тисяч заяв від буковинських суб'єктів господарювання про застосування спрощеної системи оподаткування.
Від підприємців — більш ніж 25,2 тисяч заяв. Найпопулярнішою з них виявилася друга група — майже 15,9 тисяч підприємців або 68% від усіх підприємців спрощеної системи. Половина з цих підприємців працюють у місті Чернівці — 7,7 тисяч платників.
Першу групу спрощеної системи оподаткування обрали сім тисяч підприємців — це переважно ті платники, які працювали на фіксованому податку.
У третій категорії вже працюють 2,4 тисячі платників.
У застосуванні спрощеної системи відмовлено 188 підприємцям, з них — чотирьом, які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних матеріалі і дорогоцінного каміння (на ці види діяльності спрощена система оподаткування не пощирюється), 184 — через наявність у них податкового боргу.
Працювати у четвертій групі виявили бажання майже 2,3 тисячі юридичних осіб. Водночас, 62 юридичним особам відмовлено у переході на спрощену систему, оскільки деякі з них мали податковий борг на день подання заяви, інших — у статутному капіталі сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%.
- Як податкова заохочує сумлінних платників?
- Понад 60 мільйонів гривень надходжень до державної скарбниці, або 11,5% загальнообласної суми, сплатили великі платники податків Чернівецької області (ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго", ТОВ "Рома", ТОВ "Машзавод" та ТзОВ "Агробудсервіс"), які стали потенційними клієнтами новоствореного центрального офісу з обслуговування великих платників податків.
Наразі розпочато перший етап переведення великого бізнесу на обслуговування в центральний, так званий, VIP-офіс з обслуговування великих платників податків.
Кожному великому платнику буде приділено максимальну увагу, комфортне і якісне обслуговування. А найголовнішою перевагою під час обслуговування великих платників у центральному офісі стане надання податкового сервісу із застосуванням всіх новітніх технологій.
- Реорганізацію державної податкової адміністрації в області майже завершено. Які результати?
- Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.2011р. № 981 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" реорганізацію Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області завершено.
З 30 січня 2012 року розпочала свою діяльність Державна податкова служба у Чернівецькій області, яка є правонаступником ДПА в Чернівецькій області та як юридична особа зареєстрована у єдиному державному реєстрі юридичних осіб.
Загальний штат працівників органів ДПС області скорочено з 890 осіб до 796. Зокрема, обласний апарат з 233 працівників до 198. ДПІ у м.Чернівці та районні подакові інспекції ще знаходяться на завершальному етапі реорганізації. Заплановане об’єднання Хотинської та Кельменецької інспекції у міжрайонну інспекцію з центром у місті Хотині, та Кіцманської і Заставнівської інспекцій — з центром у місті Кіцмані. (Ліна Нагірняк)
13-02-2012, 10:06
0
2 992