RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Інтерв'ю » Підробляти гривні стало невигідно

Підробляти гривні стало невигідно

Відсоток проблемних кредитів на Буковині найбільший в Україні. А під страхом дефолту США буковинці принесли до банків мільйони доларів. Про це розповів під час прес-конференції начальник управління Нацбанку в області Богдан КОВЧ (на фото).

Депозити до банків несуть

– Яка ситуація в проблемних банках, які діють в нашій області?

– Нині ліквідовують філію "Укрпромбанку". Тимчасова адміністрація діє в банку "Надра" (до 12 серпня цього року) та "Родовід банку" (до 15 вересня). Труднощів із поверненням депозитів у проблемних банках немає. Виплати вкладникам "Родовід банку" здійснюють через "Ощадбанк". На перше серпня в Ощадбанк звернулися 1054 вкладників за депозитами на суму 44,4 мільйона гривень. Із них 952 забрали готівку, 102 оформили депозити в Ощадбанку. Залишилося ще виплатити депозити вкладникам "Родовід банку" на суму 1,1 мільйона гривень.

– Чи зростає кількість заощаджень, які буковинці тримають у банках?

– За сім місяців цього року сума депозитів населення в області зросла на 7,2 відсотка – до 2,8 мільярда гривень. 82 відсотки депозитів – строкові. Приплив коштів відбувся як у гривнях – до 1,7 мільярда, так і в іноземній валюті – до 1,4 мільярда.

– Чи зростає кредитування?

– Найбільше активізувалося кредитування суб’єктів господарської діяльності. Сума залишку за такими кредитами цього року зросла на 4,9 відсотка. При цьому сума кредитів у національній та іноземній валюті зрівнялася – тобто позичальники врахували уроки 2008 року, коли гривня обвалилася на 60 відсотків, і тепер надають перевагу нехай і дорожчим, але кредитам у гривні. Знову повернулися швидкі кредити – видача готівки населенню за паспортом та довідкою про доходи. Це свідчить про те, що банківська система ожила.

Зміни курсу гривні до кінця року не буде

– Скільки кредитів буковинці не в змозі повернути?

– Відсоток проблемних кредитів в області дуже високий – 36,5. При тому, що загалом в Україні проблемних 10-11 відсотків усіх кредитів. В області 1 мільярд 753 мільйони гривень – це прострочені борги, здебільшого юридичних осіб. При цьому одне велике підприємство області має майже 100 мільйонів доларів боргу перед банком і не повертає. А це 50 відсотків усієї проблемної заборгованості в області. На цьому підприємстві точиться війна між власниками, і якщо питання вирішать у суді, можливо будуть позитивні зрушення і в розрахунках із банком.

– Чи має НБУ вплив на колекторів, які займаються "вибиванням" боргів?

– Банківські установи за час кризи скоротили кількість співробітників на 20-30 відсотків і самі не в змозі займатися поверненням боргів. Тому укладають угоди з колекторськими фірмами, які за певний відсоток допомагають банку повернути кредити. При погрозі фізичного впливу чи інших проблемах із колекторами громадянам слід звертатися зі скаргами до правоохоронних органів.

–Вилучають багато підроблених банкнот?

– За сім місяців цього року в 1,3 разу зменшилася кількість виявлених підробних банкнот, причому всі фальшивки виготовлені на звичайних принтерах – струменевих і лазерних. Більшість підробок номіналом 200, 100, 50 гривень. Національна валюта тепер має настільки багато ступенів захисту, її настільки важко підробляти, що це стає невигідно.

– Який вплив на буковинців мала паніка щодо очікуваного дефолту в США?

– Під впливом ситуації в Америці населення області в липні майже удвічі більше здало іноземної валюти. За місяць буковинці віднесли до банків 16,6 мільйона доларів, а купили іноземної валюти 9,5 мільйона. Такого розриву на Буковині давно не спостерігали.

– Як ставитеся до повідомлень про можливе знецінення гривні?

– І голова НБУ, і прем’єр-міністр гарантували, що зміни курсу гривні до кінця року не буде. І розмови про емісію у 20 мільярдів гривень безпідставні – прямої емісії гривні НБУ не здійснював уже давно. Навпаки, золотовалютні резерви НБУ зросли, у вересні-жовтні чекаємо на черговий транш МВФ. Це дасть можливість підтримати національну валюту. (Надія МАКУШИНСЬКА)
Редактор: Igor
12-08-2011, 15:05
Коментарів 0 Переглядів 2 821

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.