У Державній податкові адміністрації в Чернівецькій області з 5 серпня новий голова.
Її очолив Олександра Фищук. Нині він депутат Чернівецької обласної ради від політичної партії "Фронт змін". Його попередник Микола Козловський став заступником голови ДПА в області.
Раніше Олександр Фищук уже очолював податкову Буковини. Однак три роки тому – 2008-го – його звільнили.
Фищук оскаржив звільнення у суді. Львівський апеляційний суд вирішив, що звільнення незаконне і постановив поновити його на посаді й виплатити компенсацію за вимушені прогули розміром 55 тисяч гривень.
Представлення нового голови, заплановане на 15.00, затримали більш ніж на годину. Чекали на представників із Києва.
Врешті начальник відділу департаменту Державної податкової служби України повідомив, що Олександра Фищука поновлено на посаді на виконання рішення Львівського апеляційного суду.
– Поновлено на посаді авторитетну, шановану людину, професіонала, – зазначив під час представлення Олександр ОХРІМОВСЬКИЙ, начальник Головного управління Держказначейства в Чернівецькій області. – Хочу побажати Олександрові Георгійовичу – забудьте усе, що було поганого, нині новий час, держава вимагає великих коштів, потрібна така співпраця між податківцями і платниками податків, яка дозволила би здійснювати цю роботу. (Надія МАКУШИНСЬКА)
Пряма мова"Політичне питання не повинно виникати"Після представлення Олександр Фищук відповів на запитання журналістів.
– Скільки грошей вам виплатять за моральну і матеріальну шкоди, і хто платитиме?– Я не позивався за компенсацію моральних збитків. Львівський апеляційний суд 12 травня 2009 року прийняв рішення поновити мене на роботі і виплатити компенсацію 55 тисяч гривень за вимушений прогул. Це те саме, що заробітна плата. Питання розглядали про те, що виплати будуть за рахунок кошторису ДПС України. Однак відповідного наказу я ще не бачив. А щоб отримати компенсацію за решту часу, після травня 2009 року, за те, що несвоєчасно виконали рішення суду, треба знову позиватися. Згідно із законодавством, якщо несвоєчасно виконане рішення, то і за цей період часу треба теж виплатити компенсацію за вимушені прогули. Інакше ж ні стаж роботи не рахуватиметься, ні пенсійні внески за цей час. Якщо рахувати за весь період від мого звільнення, то за три роки це було б в межах 150 тисяч гривень компенсації. Але ці гроші зможу отримати лише якщо знову подаватиму до суду.
– Чому з травня 2009 року дотепер не виконували рішення суду?– Після рішення суду звернувся до податкової, вони не виконували це рішення. Тоді звернувся до виконавчої служби. Вона відкрила провадження у справі і його не виконували досі. Відтоді змінилися вже три керівники Податкової служби України. І лише нинішній керівник Захарченко прийняв рішення про поновлення мене на роботі. Мені лише сьогодні о 10.00 зателефонували і повідомили про моє представлення.
– Що насамперед плануєте зробити?– Про це розповім пізніше. У податкові службі відбувається реорганізація, нині вона вже не адміністрація, а Державна податкова служба. Усіх керівників і працівників про це попередили, через два місяці їх заново приймуть на роботу. Тут є питання…
– А це не може позначитися на терміні вашого перебування на посаді?– Може.
– Ви із "Фронту змін". Це не зашкодить вам виконувати ваші функції?– Політичне питання не повинно виникати. Я зобов’язаний професійно виконувати свою роботу, незалежно від своїх політичних переконань. А в сесійній залі дотримуватимуся фракційної дисципліни. Бо як депутат по-іншому не можу.
12-08-2011, 14:47
0
3 247