RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Підприємці в області збираються звільнити до 1060 працівників. Ще 3230 осіб уже відправили у відпустки за свій рахунок. Через це вже навесні безробітних побільшає приблизно на п’ять тисяч осіб (на початок грудня налічувалося 14,5 тисяч зареєстрованих безробітних). Про це повідомив заступник голови ОДА Олександр ГРУШКО.
Від того, як працівника звільнять із роботи чи переведуть у відпустку за власним рахунком, залежить сума виплат від центру зайнятості та роботодавця. Тому щоб не втратити кошти чи робоче місце, слід добре знати свої права. Перевіряє дотримання вимог законодавства про працю в області територіальна інспекція праці (Чернівці, вул. Поповича, 2). У районах із такими питаннями працівники можуть звертатися до відділів праці та соцзахисту.
Деякі роботодавці в умовах економічної кризи планують звільнення працівників. Однак при цьому вони повинні дотримуватися певної процедури звільнення, передбаченої Кодексом законів про працю. Якщо таку процедуру порушено, звільнені працівники можуть поновитися на роботі, а роботодавці-порушники несуть відповідальність. Скажімо, у разі неподання або порушення строків подання даних про звільнення працівників до центру зайнятості з роботодавця стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного звільненого працівника, повідомили в інспекції з контролю за додержанням законодавства про зайнятість.
Дуже важливо пам’ятати, що розмір і термін виплати допомоги по безробіттю залежать від того, з якої причини працівник втратив роботу. Фахівці центру зайнятості радять не погоджуватися на прохання роботодавця звільнятися "за власним бажанням", адже якщо звільнення відбулося без поважної причини, то, ставши на облік у службі зайнятості, перші 90 днів ви не одержуватимете допомогу.
Краще, якщо причина звільнення – "за згодою сторін" або "у зв’язку із закінченням терміну договору". У цьому разі обмежень виплати допомоги з безробіття не передбачено.
Але найкращий варіант – це звільнення "у зв’язку зі змінами в організації виробництва і скороченням штату", бо в такому разі підприємство повинно не лише повністю розрахуватися за весь відпрацьований вами час, але й виплатити вихідну допомогу в розмірі середньомісячного заробітку. Причому роботодавець зобов’язаний попередити працівника за два місяці до звільнення "під підпис" у відповідному наказі.
Надія МАКУШИНСЬКА

На замітку
Роботодавець
не має права:
Звільнити у зв’язку зі скороченням штату, не попередивши працівника особисто не пізніше, ніж за два місяці до звільнення, під підпис.
Відправити працівника у відпустку без збереження заробітної плати більше, ніж на 15 днів впродовж року без його згоди.
Перевести на неповний робочий тиждень (день), не попередивши працівника за два місяці, а також не отримавши його згоди.
Змусити написати заяву про звільнення за власним бажанням або за згодою сторін.
Скасовувати пільги для працівників. Скажімо, сьогодні закон гарантує оплачувані додаткові відпустки у зв’язку з навчанням працівникам, які навчаються без відриву від виробництва; вагітних жінок та жінок, що мають дітей віком до 3-х років, забороняється залучати до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні, направляти у відрядження; жінок, які мають дітей від 3-х до 14-ти років або дитину-інваліда, забороняється залучати до надурочних робіт та направляти у відрядження без їхньої згоди тощо.
Як протистояти незаконним діям роботодавця:
Не підписувати незрозумілі документи або ті документи, що призводять до погіршення умов праці.
Вимагати від роботодавця надати час для ознайомлення із документом.
Якщо примушують підписувати документ, з яким працівник не згоден, йому слід написати, що "ознайомлений (а), але не згоден (а), оскільки це звужує моє право...".
Працівникові слід залишати собі копію будь-якого документа, який він підписує. На копії обов’язково повинні стояти дата і підпис особи, що надала документ.
Встановлюючи новий режим роботи
або неповний робочий час, роботодавець:
повинен видати окремий наказ (розпорядження) про зміну режиму роботи і праці та зміни у зв'язку із цим належних умов праці;
повідомити працівників про зміни належних умов праці не пізніше, ніж за два місяці;
у разі звільнення у зв’язку із відмовою продовжувати роботу за новим режимом роботи виплатити працівнику вихідну допомогу в розмірі не менше середньомісячного заробітку.
25-12-2008, 12:16
Коментарів 0 Переглядів 21 159

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.