RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » Зневоднене село

Зранку і вдень на вулицях села Киселів на Кіцманщині обов’язково зустрінеш людей, які бідонами возять на санчатах чи візках воду. Хто із сусідніх Борівців, хто з декількох криниць поблизу цегельного заводу.

– Неподалік є колодязь, але в ньому "тверда" вода. Вона годиться лише для технічних потреб. Приготувати їжу чи помитися в ній неможливо, – розповідає Василь Петрович, який щодня привозить бідон води з Борівців, а туди від його будинку кілометр набереться. – Скільки вже років говорять про те, що в нашому селі буде артезіанська свердловина, але зрушень жодних.

Днями у Киселеві побував голова Кіцманської РДА Олег Унгурян: місцеві мешканці на зустрічі з ним просили допомоги в забезпеченні села якісною водою.

– Наш населений пункт має статус потерпілого від наслідків Чорнобильської катастрофи, – каже Олександр ДІДИК, сільський голова Киселева. – Свого часу, коли здійснювали радіаційне обстеження села, ми просили дати фаховий аналіз нашої води. Спеціалісти дійшли висновку, що навіть та вода, в якій можна зварити картоплю, має недоліки. Тобто це грунтова вода. Проблема в тому, що Киселів розташований на карстових впадинах, де знаходяться вапняки і гіпс.

1997 року геологи досліджували якість води в урочищі "Стефанівка" й дійшли висновку, що за кількісними та якісними показниками тутешня вода є непридатною для споживання. Необхідна ж потреба сільської громади у воді становить 120 кубометрів на добу. А вода з іншої свердловини годиться для використання у господарстві та пиття лише після попередньої обробки. Також виявилися незадовільними і бактеріологічні показники водоносного горизонту – воду можна використовувати лише після знезараження. Щодо радіаційної якості води, то вона задовільна.

– Будучи депутатом облради, неодноразово порушував питання про геологічні експедиції, – продовжує сільський голова. – Дослідження проводили в урочищі "Стефанівка": вислід негативний. Бурили артезіанську свердловину і на хуторі "Загора". Тут на 80-му метрі свердло провалилося у карстові відкладення. Є ще три великі криниці в урочищі "Винниця", які треба чистити. Нещодавно голова РДА розпорядився виділити з райбюджету 30 тисяч гривень на дослідження цих та інших джерел. Тобто керівництво району налаштоване нам допомогти.

Киселівська сільська громада теж не сидить, склавши руки. За словами Олександра Тодоровича, минулого року за власні кошти односельчан (зібрали 80 тисяч гривень) вдалося прокласти водогін довжиною 2,7 кілометра від водних джерел урочища "Винниця". Тобто воду нині мають лише мешканці центру села – понад 100 дворів, тоді як всього в Киселеві 914 дворів і 3011 мешканців. Усі інші набирають воду з декількох криниць, які знаходяться неподалік цегельного заводу та з Борівців. Вихід один, вважає Олександр Дідик: фінансове кооперування киселівчан із районною владою.

– Днями провели нараду із залученням відповідних служб, на якій обговорювали проблему водопостачання двох сіл – Киселева та Борівців, – ділиться Олег Унгурян, голова Кіцманської РДА. – Ми надіслали лист до львівських геологів із проханням здійснити відповідні дослідження щодо запасів і якості води у цих населених пунктах. Адже треба знати, звідки брати воду. Йдеться не про грунтові води, а про артезіанські свердловини. Наразі проблема водопостачання стосується лише цих двох сіл. Хоча проблеми з якістю питної води є і в інших населених пунктах району, зокрема у Кіцмані.
Василь ГРИНЮК
24-02-2011, 11:50
Коментарів 0 Переглядів 1 730

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.