У Чернівцях 12 лютого приблизно о 14.50 загорівся інтерактивний клуб на вулиці Александрі, 1, у Садгірському районі. Вогонь охопив площу 200 квадратних метрів. Гасили його шість пожежних машин та 25 пожежників. Вогонь знищив покрівлю, перекриття, а також оргтехніку, меблі. Як повідомили в обласному управлінні МНС, жертв немає.
Рятувальники виливали
з касок воду і далі гасили вогоньБудинок, у якому знаходився інтер-активний клуб, всередині згорів повністю. Від вікон залишилися лише отвори, застелені чорною плівкою. Довкола будинку – уламки черепиці, зітлілих дощок. Кореспондент "МБ" увійшла всередину, але за мною відразу забіг якийсь чоловік і попросив вийти: "Тут небезпечно, зітлілі балки можуть обвалитися".
Неподалік будинку стоять двоє чоловіків.
– Пожежа спалахнула через перепад напруги в електромережі, – каже Микола КУРАЧУК. – На високовольтну лінію впала верба, сталося замикання, і напруга підстрибнула у всьому районі до 380 вольт. У людей погоріло все, що було в цей час ввімкнене без запобіжника. У мене холодильник "гавкнув", у сусідів – телевізори. Через замикання спалахнула й пожежа в інтерактивному клубі. Спочатку почала вистрілювати металочерепиця. Потім загорілися балки, далі – комп’ютери. Довкола усе гуділо, шипіло, стріляло… Вогонь здіймався на п’ять метрів заввишки. Все застилав густий їдкий дим, адже згоріло багато пластмаси. Пожежа почалася приблизно о 14.00. Через кілька хвилин приїхали пожежники, міліція. Пожежники вилили тонни води, аж сусідній магазин підтопили. Рятувальники – хлопці приблизно 20-річного віку – пролізали крізь полум’я на покрівлю і здирали черепицю, щоби вогонь не перекинувся на сусідні будинки. Але клуб не вдалося врятувати, вогонь роздмухував сильний вітер. Пожежу вдалося загасити аж о 18.00.
За словами пана Миколи, в інтерактивного клубу двоє власників: один орендував приміщення, інший надавав обладнання.
– Кого звинуватять у пожежі? Хіба що електриків. Або спишуть усе на вітер, – розмірковує чоловік. – Але люди кажуть, що це Бог покарав. Адже заклад лише називався інтерактивним клубом, насправді тут грали в азартні ігри, програвали гроші. Через це сім’ї розпадалися. А скільки тут жінок плакало через те, що їхні чоловіки останні гроші з дому віднесли!
У магазині напоїв, що поряд із клубом, зняли третину покрівлі з шиферу. Двоє жінок витирають сліди від води, якою пожежники гасили вогонь.
– Пожежа виникла за 10 хвилин, – розповідає продавець Ірина ПРОСКУРНЯК. – Прийшов один із власників клубу, запитав, чи у нас є світло, і повідомив, що у нього погасли комп’ютери. А через кілька хвилин власник знову прибіг і сказав, що у них у стелі сталося замикання і почалася пожежа. Рятувальники від води були повністю мокрі. Усі діяли оперативно, але у клубі – потрійна стеля, тож добратися до горища нелегко.
"Щойно сплатив кредит за холодильник,
а він згорів!" Продавець Ольга ПОНИЧ змітає чорний попіл з долівки контейнера, який знаходиться біля інтерактивного клубу.
– Ой, що вам казати, – зітхає пані Ольга. – Вода крапала зі стелі контейнера на підлогу, товар. Довкола було темно, нічим дихати. Усе падало, літала сажа, лилася вода… Було страшно. Усіх продавців із базару вивели. Речі лише намокли. Але добре, що все лише цим обійшлося. У людей он вся техніка погоріла.
– У мене згоріли телевізор і DVD, – розповідає мешканка першого провулку вулиці Галицького Наталія СТЕПАНЮК. – Добре, що хоч холодильник встигла врятувати.
– А в мене згоріли телевізор, тюнер і телефон, – додає мешканка вулиці Бакинських комісарів Тамара ПАВЛУШЕНКО. – Усе, що було ввімкнене в розетку, згоріло.
У мешканки вулиці Вересневої, 3/1, Наталії КОЧУБЕЙ згоріли телевізор, мікрохвильова піч, новенький холодильник за чотири тисячі гривень.
– Позичила телевізор у сусідів, бо мої діти без нього нудяться, – пояснює жінка. – Гірше те, що згорів холодильник. Ми купували його в кредит, лише нещодавно виплатили. І що зараз робити? Ходили по допомогу до голови Садгірської райради, але він відповів, що тут нічого не вдієш, це природне лихо. А у продавця магазину побутової техніки взагалі все згоріло. То вона так плакала, все примовляла: "Не знаю, що тепер робити, у мене все на кредиті".
– Навіть поскаржитися нікому, – зітхає чоловік пані Наталі Сергій БУХАНОВ. – Єдине, що у нас справно роблять, – це беруть гроші за спожиту електроенергію. А ось нікому прийти і сказати: "У вас тут усе може згоріти, рекомендуємо купити такі-то прилади". Хіба ми не купили б?
– У нас згоріли мікрохвильова піч, свіч і колонки до комп’ютера, – каже мешканець Садгори Андрій БУТНЯК. – Ми зателефонували в обленерго і запитали, до кого звертатися, коли напруга в електромережі 380 вольт. Мені не надто ввічливо відповіли: "До Всевишнього".
– Ми створили комісію, до якої запросили представників міськРЕМу, – розповів голова Садгірської райради Юрій БУРЕГА. – Комісія розглядатиме це питання у середу о 10.30. Обстежуватимуть кожен будинок, всю апаратуру. У разі позитивного рішення в судах людям відшкодують вартість майна. Хоча ця процедура досить складна. За весь період роботи таких випадків відшкодування я не зустрічав. Але ми будемо над цим працювати.
Пожежа виникла через те, що вітер повалив дерева на дроти, а через це замкнуло трансформаторну підстанцію, вона згоріла. Напруга в довколишніх будинках підстрибнула до 380 вольт.
Внаслідок стрибка напруги у 40 будинках згоріло чимало побутової техніки.
Раджу людям страхувати своє майно, а також уважно читати угоди за електропостачання. Там має бути записано про відшкодування майна за форс-мажорних обставин.
Збитки130 вулиць міста було знеструмлено, а п’ять котелень призупинили свою роботу внаслідок сильних поривів вітру в суботу, 12 лютого. Як повідомила прес-служба мерії, під час стихії в Чернівцях впало 8 дерев, пошкоджено 13 дахів житлових будинків і дві електроопори. Зазнав пошкоджень і дах школи №31.
Галина МАРКІВ
15-02-2011, 10:17
0
1 817