RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Після теракту в Москві міжнародний аеропорт "Чернівці" посилив заходи безпеки. За територією стежать удвічі більше охоронців. "Посилено варіант служби охорони, служби авіаційної безпеки з працівниками внутрішніх справ", – сказав Віктор МИРОНЮК, заступник директора з авіаційної безпеки міжнародного аеропорту "Чернівці".

– Проводять більш ретельний огляд пасажирів, які відправляються на внутрішніх та міжнародних рейсах, перевіряють документи людей, які заходять, зустрічають, їхні сумки та все, що вони мають біля себе. Пасажири з розумінням ставляться до посилених заходів безпеки.

Російські спецслужби впізнали 35 загиблих внаслідок теракту в московському аеропорту
"Домодєдово". Серед них – український драматург Анна Яблонська (Машутіна). Жінка прилетіла у Москву на вручення премії журналу "Мистецтво кіно". Внаслідок вибуху загинули також громадяни Великої Британії, Італії та Франції. У лікарнях Москви та Підмосков’я залишаються 116 людей.
Анна МАРГІШВІЛІ, представник Фонду розвитку незалежних медіа, розповіла "МБ", що у Москві немає паніки. Радше люди втомилися від терактів з численними жертвами.

– Люди почуваються некомфортно у країні, якій сплачують податки, і хочуть від влади відчуття захищеності та стабільності, – каже пані Анна. – Люди обурені недбалістю співробітників внутрішніх органів і чиновників. І їм незрозуміло, чому щоразу, щойно десь відбувається теракт, співробітники внутрішніх органів починають створювати видимість роботи. Багато росіян розуміють, що це ніщо інше, як звичайне напускання пилу в очі громадськості. Щоби показати звичайному народові, що щось робиться, щоби попередити подібні теракти та покарати винних. Починають залучати дедалі більше міліціонерів у місця найбільшого скупчення людей – метро, аеропорти, вокзали тощо – та починають скрізь перевіряти паспорти. Але фактично такі заходи не змінюють ситуацію. Теракти стаються знову й знову.

– У Татарстані все спокійно, це у Москві постійно щось відбувається. Хоча в школах почали проводити обов’язкові класні години, присвячені "дружбі народів". Новини, звичайно, страшно дивитися. А що робити? Вже звикли. Лякатися ніколи, жити треба, – розповіла Ольга ПАНКРАТОВА, вчителька з Казані.
Люди в Росії розділилися на кілька таборів. Одні вважають, що теракт у "Домодєдово" відбувся, щоби відволікти увагу від інших внутрішніх проблем у країні – фінансової кризи, корупції тощо. Мовляв, ЗМІ найближчі два місця мусолитимуть тільки тему теракту в аеропорту "Домодєдово".

Інші пов’язують теракт у Москві з убивством уродженцем Дагестану (Північний Кавказ) фаната футбольного клубу ЦСКА Єгора Свиридова шостого грудня 2010 року, а також подіями на Манежній площі 11 грудня 2010 року, викликаними націоналістичними настроями проти вихідців із Кавказу.
Чимало громадян Росії вважають, що черговий теракт – це показник стану, в якому перебуває країна, показник недбалої та безвідповідальної діяльності влади – чиновників, прем’єра, президента Росії.
Ольга ГНІДАН, Марина КАРАСЬОВА

Понад половину українців відчувають загрозу тероризму

Майже 60% українців вважають, що в Україні існує загроза терористичних актів. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.
В опитуванні взяли участь тисяча респондентів з усіх обласних центрів України.
57,3% вважають, що теракти в Україні можливі.
40,4% не бачать загрози терактів.
81,9% на вулиці і в громадських місцях не відчувають побоювань через загрозу теракту.
16,8% побоюються загрози терактів.
Експерти Інституту Горшеніна вважають, що останнім часом політики і чиновники особливо активно обговорюють ймовірність терористичної загрози для України і спекулюють на темі тероризму, а відчуття небезпеки сформовано під тиском інформаційного середовища.
Наприклад, попередні дослідження Інституту Горшеніна свідчать, що в 2008-2009 роках не більше 15% українців вважали, що Україні загрожують теракти.

думки експертів

Чи загрожує тероризм Україні через зближення з Росією?

Микола Сунгуровський,
директор військових
програм Центру Разумкова:

– Загроза тероризму насамперед залежатиме від того, наскільки Україна втягуватиметься у сферу впливу Росії чи, навпаки, Заходу. Тероризм на Заході – це фактор зовнішній, привнесений, а в Росії – має переважно внутрішнє походження. Тому, якщо ми йдемо до структури, яка має зовнішнього ворога, від зовнішнього ворога і будемо захищатися. Якщо ми вступаємо до структури, де є внутрішній ворог, він миттєво стає нашим ворогом.
Я не відносив би того, що сталося в Макіївці, до категорії тероризму. Це звичайний бандитизм. n

Віталій ПОРТНИКОВ,
політичний експерт,
редактор телеканалу "ТВі":

– Ситуації з вибухами у Росії та Україні завжди будуть різні. Росія має невирішені проблеми кавказьких республік, загострення міжнаціональних стосунків. Нічого подібного в Україні бути не може. Українські проблеми пов’язані не з тероризмом, а з невирішеною економічною ситуацією у країні, соціальним розподілом, який дедалі загострюється, перерозподілом власності, який відбувається на напівкримінальному рівні. Тому ми не можемо говорити про тероризм, але можемо про тотальну криміналізацію держави, зубожіння населення та неадекватну реакцію людей, яка виникла внаслідок цього.
У Російській Федерації, враховуючи її міжнаціональні стосунки, імперську специфіку, релігійні відмінності, можна створити образ ворога насправді, спекулювати на ньому та тримати людей якщо не у страху, то у бажанні мати сильну руку.
А вибухи у Макіївці, можливі замінування супермаркетів свідчать про поглиблення криміналізації суспільства. Вони пов’язані не з тероризмом, а лише з неспроможністю побудувати ефективну державу.
27-01-2011, 11:39
Коментарів 0 Переглядів 2 333

Теги -

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" допустив наїзд на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"

Командир наголосив захисникам, що пишається їхніми потужними результатами на полі бою
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.