RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

2011 рік – рік реформ, вважають в уряді. Ці "реформи" – не оновлення системи, зазначають експерти. Бо ніхто не збирається боротися з корупцією.

– Будуть певні зміни, але не якісні, а кількісні, – зауважує політолог Ігор БУРКУТ. – Найбільша проблема системи в Україні – повна безвідповідальність владної номенклатури. Доки чиновник робитиме, що заманеться, і не відповідатиме перед суспільством, доти не буде просування вперед.
"Реформи" ляжуть на плечі звичайних людей. Якщо наприкінці 2011 року життєвий рівень трохи зросте, можна буде говорити про рух уперед. Якщо ж ситуація буде такою самою або погіршиться, соціальний вибух неминучий, прогнозують експерти.

Політика
Справжньої опозиції не буде, а на мера тиснутимуть
Оскільки з поверненням Конституції 1996 року вплив Верховної Ради значно зменшився, єдиною відповідальною за все особою буде президент. Уряд за таких умов стане "громовідоводом", тож ймовірно цього року його відправлять у відставку.

– Попередньо замінять міністрів, а згодом і увесь уряд, – прогнозує Ігор Буркут. – Так завжди робили за Кучми, адже відповідальним за стан справ призначали прем’єр-міністра.

Між опозицією й владою не буде ефективної взаємодії.

– Не бачу опозиції. Просто є люди, які були при владі ще 2009 року. Вони не впоралися з цією владою, але дуже хочуть до неї повернутися. Тому значна частина "опозиціонерів" й далі перебігатиме у владний табір, – зауважує Ігор Буркут.

Попри існування "псевдоопозиціонерів", політолог зазначає, що в Україні вже зароджується справжня опозиція – її паростки ми бачили на підприємницькому Майдані.
Особливістю буковинської політики, на думку І. Буркута, буде ситуація довкола мера Чернівців Миколи Федорука. Він в умовах підконтрольності обласної та міської ради інтересам певних осіб із Партії регіонів опинився у політичному вакуумі.

– Чернівецька обласна рада буде машиною для голосування, – говорить експерт. – А міська рада ще може здивувати – тут є певна драматургія та видимий конфлікт між мером та депутатами. Чи зможуть справжні опозиціонери підтримати його і чи захоче мер такої підтримки? Якщо Микола Трохимович відчує, що немає підтримки, може піти у відставку.

Загалом 2011 рік буде непростий, прогнозує політолог. Перша причина – соціальна напруга у зв’язку із проведенням реформ. А інша – підготовка до президентських виборів 2012 року у Росії. Увесь 2011 рік проходитиме під знаком політичної боротьби у сусідній державі, яка має величезний вплив на усі сфери життя в Україні.

Економіка
Супермаркетів і садів стане більше
Кризові умови не дозволять створювати нові робочі місця, переконані економісти. Оскільки ринок регіону насичений товарами, а виготовляти товари на Буковині немає потреби, тож і розвитку підприємництва очікувати не доводиться. Через зниження доходів громадян не буде потреби й у наданні більшої кількості послуг. Безробітних стане більше – на вулиці опиняться звільнені через скорочення чиновники.

– До першого квітня Податковими кодексом передбачено розробку законодавства щодо оптимізації спрощеної системи оподаткування. Це триматиме у напрузі малий і середній бізнес, що також не сприятиме створенню нових робочих місць, – говорить головний спеціаліст Держкомпідприємництва Микола МАЛЯРЧУК. – Підприємці, швидше за все, будуть здавати свідоцтва. Від нових податкових умов залежить, як поводитиметься малий і середній бізнес – чи він буде організований чи спонтанно-стихійний.

Експерт прогнозує, що перспективу розвитку 2011 року на Буковині матимуть великі супермаркети, бо капітал із Центральної та Східної України продовжуватиме надходити на Західну Україну у сферу торгівлі.

Будівництво розвиватися не буде, а туристичної галузі у Чернівецькій області як сфери економіки практично немає, вважає М. Малярчук.

– Активне вкладання коштів у розвиток туристичної інфраструктури останнім часом не помітне, – каже Микола Антонович. – Можливо, більше уваги приділятимуть землеробству, виробництву продуктів харчування, переробці лісу. Більше розумних та ініціативних людей виїжджатимуть за кордон.

Розвиток аграрного сектору можливий за рахунок субвенцій з держбюджету.

– В області розвинулось садівництво, адже повертали кошти за цю діяльність. Тому ще більше закладатимуть садів, – прогнозує економіст. – А ось переробки молока не буде. Для цього потрібен інвестор, який прийде в область і вкладе гроші. Зате вирощуватимуть технічні культури – ріпак, кукурудзу тощо.

Виробництво картоплі та інших овочів відбуватиметься в індивідуальних господарствах.

Ринок праці
Бухгалтери знову будуть потрібні
На ринку праці Буковини 2011 року будуть потрібні фахівці-універсали, прогнозує директор кадрової компанії Наталія БУРДЕНЮК. Найбільше таких спеціалістів потребуватиме сфера торгівлі.

– Роботодавець хоче мати на роботі людину, яка, окрім своєї основної професії, має навички роботи з комп’ютерними технологіями, а також добре володіє мовами. Наприклад, для роботи із сайтом компанії потрібен фахівець, який вміє працювати з комп’ютерними програмами та має достатній рівень грамотності. Наявність авто у робітника також буде однією з умов прийняття на роботу, – каже Н. Бурденюк. – Така ситуація характерна тільки для Чернівецької області. У великих містах потрібні вузькоспеціалізовані фахівці.

Робітничі професії (кухарі, офіціанти, токарі, слюсарі) будуть популярні. А юристи та економісти, яких і так надлишок на ринку праці, – знову не потрібні. Проте бухгалтерам 2011 рік принесе роботу.

– Із запровадженням нового Податкового кодексу підприємцям в усіх тонкощах фінансової звітності без бухгалтера не розібратися, – каже Н. Бурденюк. – Тому бухгалтери користуватимуться попитом.

Культура
Замість кінотеатру Миколайчука – кіномистецький центр
У культурному житті області 2011 року відбудуться три масштабні події – відзначення 70-річчя Івана Миколайчука, 60-річчя Назарія Яремчука, 390-ліття Хотинської битви.

– У червні міська рада планує відкриття кіномистецького центру імені Івана Миколайчука у приміщенні нинішнього кінотеатру, – розповідає начальник управління культури ОДА Іван ПЕТРУСЯК. – У муздрамтеатрі проведуть кіномистецький вечір "Зірка українського кіномистецтва". Плануємо запросити Львівський національний академічний театр імені М.Заньковецької з виставою "Небилиці про Івана". Передбачається проведення ретроспективного кінофестивалю поетичного кіно – протягом двох тижнів демонструватимуть фільми за участю Івана Миколайчука та ним створених. Заходи відбудуться також у музеї-садибі у селі Чортория Кіцманського району. Для проведення заходів знадобиться 50-100 тисяч гривень. Маємо задум здійснити добудову експозиційного приміщення для створення мистецької частини музею. Хочемо обладнати кінозал. Якщо вдасться залучити кошти з держбюджету, зможемо побудувати такий кіномистецький комплекс. Для цього потрібно приблизно півтора мільйона гривень. Відділ туризму розробить турмаршрут "Стежками Івана Миколайчука".

На відзначення 60-річчя Назарія Яремчука знадобиться також щонайменше 50 тисяч гривень. Вечір пам’яті співака відбудеться другого грудня. Є задум провести конкурс сучасної української естрадної пісні імені Назарія Яремчука у Вижниці. Для проведення такого конкурсу потрібно 600 тисяч гривень. Фестиваль може відбутися у вересні.

Природа
Можливий місцевий землетрус
2011-2015 роки – період, коли може статися наступний землетрус у Карпатах.

– Від землетрусу 1977 року минуло більше 30 років. Енергія накопичилася, тому існує ймовірність землетрусу. Але гарантувати це явище не можна, – каже директор геофізичної обсерваторії ЧНУ Андрій НІКОЛАЄВ. – На території області можливі місцеві землетруси, виникнення яких пов’язане з місцевими тектонічними розломами. Такий землетрус буде меншої потужності. Він буде не такий відчутний, адже максимум, який фіксували, – п’ять балів за 12-бальною шкалою. Місцевий землетрус востаннє був 1950 року. Також можливі зсуви, які виникають через надмірне зволоження грунту та техногенний вплив. Кліматичні збурення збільшують частоту повторення аномальних речей, як-от повінь чи зсуви.

Що віщують зірки?
Олена ОСИПЕНКО, астролог:
– 2011 рік не такий уже й поганий для України. Найкращим місяцем для України буде лютий, коли у нас будуть гроші для подальшого розвитку економіки. Найімовірніше нам їх можуть дати іноземні країни, щоби могли показати, що можемо щось зробити. У січні ми відпочиватимемо від подій, які відбувалися в грудні 2010 року. Квітень і майже весь травень вважаю сприятливим періодом для розвитку економіки, політики. У липні – плюс-мінус. Напружений період буде в червні. Більше того, тоді ж очікуються три затемнення. Це рідкісний фактор, який накладається на карту України. Тому є передумови, що краще обмежити на цей час політичну активність. Дай Боже, щоби наші політики пішли на цей період у відпустку. Серпень, вересень, жовтень – хороший період, листопад – складний, грудень – сприятливий.
6-01-2011, 11:54
Коментарів 0 Переглядів 1 804

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.