Чернівчанка Ольга Бучинська вчора залишилася без ліків. Жінка – гіпертонік і змушена двічі на день приймати препарат для зниження тиску "Бісопролол". Проте в аптеках міста їй відмовилися продавати ці ліки. Адже з першого грудня Міністерство охорони здоров’я взялося за посилення контролю за відпуском рецептурних медикаментів.
– Сказали, що "Бісопролол" можна придбати тільки за рецептом. Хоча раніше його не вимагали, – каже жінка. – Я мешкаю на бульварі Героїв Сталінграда. На роботу їжджу в центр. О 08.30 обійшла три аптеки у центрі. Скрізь мені відмовили. А без ліків не можу. Часу вдень на відвідування лікаря для отримання рецепта не маю.
Кореспонденти "МБ" намагалися самі купити рецептурні ліки без рецепта.
Рецепти зберігатимуть в аптекахВ аптеці на розі вулиці Університетської та 28 Червня сильнодіючий анальгетик "Кетанов" відмовилися продавати без рецепту.
– Так раніше ж його можна було купити, – дивуємося.
– Що вам пояснювати? Наказ діє з першого грудня, – відрізала провізор.
Фармацевти в іншій аптеці не відмовилися продати "Кетанов" без рецепту за 12 гривень. Чек за придбані ліки не дали.
Ще в одній з аптек у центрі міста знали, що для відпуску антибіотику "Оспамокс" потрібен рецепт. Але препарат все-таки продали.
– Взагалі-то за рецептом, – зніяковіла працівник аптеки. – Беріть, але наступного разу без рецепту не продамо.
З аптеки на вулиці Головній вийшла жінка з кількома рецептами.
– Не знала, що з першого грудня діє лише рецептурний відпуск ліків. Потрібні препарати виписала лікар-невропатолог, – розповідає чернівчанка Галина ГНІДА. – Раніше ці ж ліки можна було придбати і без рецепта. Але те, що зараз тільки за рецептом, – добре.
Завідувач соціальної аптеки Марія МАНЧУЛЕНКО каже, що давно відпускають ліки за рецептом:
– Зміни до наказу про рецептурний відпуск ліків змусять нас зберігати рецепти протягом трьох місяців.
У міську поліклініку №1 позавчора доставили 20 тисяч рецептурних бланків.
"Роботи побільшало учетверо"– Бланками ми забезпечені, – каже заступник головного лікаря Віктор ВОЛОЩУК. – Проблем із виписування рецептів латиною не буде, адже лікарі володіють нею.
Медики передбачають, що з посиленням контролю за відпуском рецептурних ліків може виникнути лише одна проблема – вимога у виписуванні рецепту у двох примірниках.
– Роботи побільшало у чотири рази, – кажуть у поліклініці лікарі, які виписували рецептурні бланки першого грудня. – Огляд одного хворого повинен тривати не більше 18 хвилин. На виписування одного рецепту ми витрачаємо три хвилини, для другого примірника часу знадобиться стільки ж. Ще буде проблема з тим, що хворі через скруту купують мало ліків. А через десять днів знову приходять за рецептом.
Ольга ГНІДАН
КоментарГеннадій АКЖИГIТОВ,
начальник відділу обласної комунальної установи "Інформаційно-аналітичний центр":
– Згідно з наказом МОЗ №360, який діє з 2005 року, встановлений порядок відпуску ліків за рецептом. Також міністерством затверджено перелік безрецептурних засобів. Препарати, які не входять до цього переліку, треба продавати за рецептом. Це сильнодіючі, отруйні препарати. Без рецепту можна придбати вітаміни, легкі анальгетики, засоби від кашлю. Радикальних нововведень міністерство не вигадало. А якщо в аптеці відпустять ліки без рецепту, можуть накласти штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів.
До темиУ міністерстві вже не поспішають
Відпуск рецептурних лікарських засобів з аптек з 1 грудня цього року неможливий. Про це зазначив директор департаменту МОЗ Валерій СТЕЦІВ.
Нині наказ перебуває на доопрацюванні. Роботу буде завершено до кінця I кварталу 2011 року.
2-12-2010, 09:05
0
4 311