Найчисленніший мітинг за період протесту підприємців проти нового Податкового кодексу відбувся 25 листопада перед ратушею, де проходила перша сесія міської ради нового скликання. Якщо на початок сесії по 10.00 на Центральній площі зібралося приблизно 200 пікетувальників, то до 12.00 їх вже було понад дві тисячі.
– Ми хочемо, щоби сесія підтримала підприємців, які наповнюють бюджет міста, і проголосувала за звернення до президента з вимогою ветувати Податковий кодекс, – розповів представник "Асоціації ринків Буковини" Валерій БОРДІЯН.
Обурені страйкарі перегородили вхід до будівліДо мітингувальників вийшов депутат обласної ради від "Фронту змін" Максим БУРБАК, який був присутній на міській сесії, і пообіцяв, що за годину депутати оголосять перерву в роботі, а керівники фракцій зустрінуться з підприємцями.
Тим часом мітинг ставав дедалі численнішим, організатори закликали страйкарів поводитися дисципліновано і не перекривати рух, щоби не створювати проблем іншим городянам.
Однак через півгодини люди дізналися, що питання про звернення до президента України розглядати вже нікому – міський голова оголосив про завершення роботи сесії. Навіть самі депутати не зрозуміли, що сталося.
– Я не знаю, що то було, – зізнався один із депутатів. – Чи це відбулося лише перше пленарне засідання, чи вся сесія – але роботу завершили, Микола Трохимович встав і пішов.
Після цього люди, які стояли перед сходами, кинулися до дверей, які негайно зачинили зсередини. Кілька міліціонерів вишикувалися перед входом, пропускаючи до приміщення лише чиновників. Депутати почали виходити з ратуші – першими пішли представники фракції Партії регіонів. Але обурені страйкарі перегородили територію перед будівлею, зупинили групу депутатів та змусили їх повернутися. Народних обранців могли навіть трохи "пом’яти", але кілька міліціонерів стали між ними і натовпом. Від депутатів страйкарі вимагали повернутися на сесію та підтримати звернення до президента, а від Миколи Федорука – вийти до людей. Міліції біля дверей ратуші побільшало.
Обласні зверхники вийшли через чорний хідНа сесії міської ради також були присутні голова ОДА Михайло Папієв та голова облради Василь Ватаманюк. Дізнавшись про це, страйкарі почали вимагати, щоби губернатор вийшов до них. Однак ніхто не вийшов. Папієв і Ватаманюк після сесії півгодини провели у кабінеті мера, а потім чорним ходом – через ресторан "Маестро блюз" – пішли геть.
Тим часом у мерії організували зустріч представників підприємців і керівників фракцій міськради з Миколою Федоруком. Мер визнав недосконалість Податкового кодексу, але до людей вийти відмовився – мовляв, мітинг несанкціонований.
Після цього під тиском підприємців керівники чотирьох фракцій – "Свободи", "Фронту змін", "Батьківщини" і "Нашої України" – написали звернення до Федорука з вимогою скликати позачергову сесію міськради для розгляду одного питання – про звернення до президента з вимогою ветувати Податковий кодекс. Під зверненням підписалися 29 депутатів (разом ці фракції налічують 42 депутатів, – ред.). З Партії регіонів під зверненням не підписався ніхто.
Документ зачитали перед мітингом і запропонували людям розійтися – у відповідь пролунав крик і свист – натовп вимагав Федорука. Підприємці відмовлялися розходитися.
Врешті міський голова вийшов до підприємців. Микола Федорук запевнив, що міська влада зацікавлена у тому, щоб у Чернівцях малий бізнес, який є одним із джерел наповнення міського бюджету та зайнятості населення, мав комфортні умови для розвитку. Він запропонував підприємцям спільно з депутатами міської ради підготувати звернення з пропозиціями щодо внесення змін до Податкового кодексу і пообіцяв, що це звернення з його підписом та підписами керівників фракцій і депутатів міської ради негайно буде передано до робочої групи з питань врегулювання окремих положень Податкового кодексу.
Підприємці, задоволені не стільки тим, що сказав Федорук, скільки тим, що він до них все-таки вийшов, поволі розійшлися.
Ігор ДОВГАНЬ
26-11-2010, 10:51
0
1 990