На два дні Чернівці стали столицею моди – чоловіче й жіноче весільне вбрання тут представили відомі українські дизайнери. Перший національний тиждень весільної моди відбувся 26-27 листопада в розважальному центрі "Панорама". Найбільше глядачів вразив момент, коли перед закінченням показу імпровізованим подіумом пройшовся кінь, на якому їхала дівчина у весільній сукні.
Були представлені моделі іменитих дизайнерів Оксани Мухи та Михайла Вороніна, а також багатьох буковинських творців весільного вбрання. Деякі наші модельєри вперше демонстрували свої вироби місцевій публіці, адже досі відправляли сукні лише до Німеччини чи Росії. Моделі дефілювали навколо кольорового фонтану.
Скажімо, дизайнери ТМ "Maxima" зробили свій показ у вигляді невеличкого театралізованого шоу. Ця торгова марка розробила свою останню колекцію спеціально для чернівчанки Інни Цимбалюк – ці сукні вона одягала під час проекту "Танцюю для тебе". А розкішні сукні від ТМ "УкрШик" представляли під спалахи феєрверків.
Дівчат для показу брали навіть "з вулиці"
Присутні чекали, що нарешті побачать відомого дизайнера чоловічого одягу, винахідника "жилетно-макетного" метода, який дозволяє пошити костюм після лише однієї примірки, Михайла Вороніна. На жаль, він не зміг приїхати на показ, але представники його торгової марки пообіцяли, що наступного року Михайло Львович приїде до Чернівців – міста, яке він знає і любить, де живе багато його знайомих та друзів.
– Епідемія грипу спричинила певні труднощі в роботі, – розповів на прес-конференції головний організатор Микола БОЙКО. – Кількість учасників зменшилася на 70%, деякі захворіли, але відправили своїх представників.
– Для цього заходу відбирали дівчат з усіх модельних агентств міста, а також з тих, хто потрапив на відбір просто "з вулиці", – розповідає Надія ЯСИНСЬКА, директор модельного агентства "New Models". – Весільні сукні традиційно демонструють вже сформовані моделі – не підлітки, які тільки розвиваються, а дівчата, які мають гарні талію, груди та стегна. Саме за такими параметрами більшість і відібрали. Тому старші дівчата потрапили на цей показ, а моделі типу "Твіггі" лишились "поза бортом". Але вони знайдуть себе в суто модельних показах.
Серед глядачів провели вікторину, в якій, давши відповідь на досить прості запитання, можна було виграти spa-педикюр, величезний торт або скриньку з підвіскою та сережками.
Наречена-байкер замовила чорну сукню
Дизайнери представили сукні не тільки традиційного білого кольору, а й кремові, ніжно-рожеві, золотисті. Дизайнер Наталія Харабара відкрила свій показ сукнею червоного кольору. Улюбленим фасоном весільних суконь пані Наталії є приталені силуети, так звана "русалонька", яка робить фігуру ще більш жіночною та елегантною.
За словами дизайнера, у неї не раз робили цікаві замовлення. Так, одного разу замовили сукню темно-бордового кольору. Наречений також був одягнутий у відповідній кольоровій гамі. Це було весілля байкерів, молодята приїхали на мотоциклах, тож темне вбрання виглядало досить гармонійно.
Інша наречена замовила весільну сукню, яка підходила б для верхової їзди. Дівчина хотіла, щоб спереду сукня була коротшою, низ на рівні колін, а ззаду мала довгий шлейф, тобто щоб була і пишною, і давала змогу проїхатися на коні під час весільної церемонії.
– Мета заходу – не просто показати весільні сукні, а показати їх певним людям, які мають змогу і намір їх придбати, – розповів Микола Бойко. – Весільний бізнес має свої правила. У весільних сукнях багато ручної роботи, яка не повторюється, але цей бізнес не завжди має час на правильну розкрутку. Наступний показ плануємо на весну.
Яна ЯЩЕНКО