За час епідемії від пневмонії, спричиненої вірусом грипу, померло семеро буковинців. Перша жертва хвороби - 24-річна чернівчанка, яка пішла з життя 26 жовтня у міській клінічній лікарні №3. 48-річна жінка, 71-річний чоловік та 25-річний хлопець померли 27-28 жовтня у лікарні швидкої медичної допомоги, що на Фастівській. Ще один 68-річний чоловік помер першого листопада у Новоселицькій районній лікарні.
Третього листопада у міській клінічній лікарні №3 від двобічної вірусної пневмонії помер чернівчанин 1983 року народження.
А вночі четвертого листопада ще один 25-річний чернівчанин пішов із життя.
– У нашій лікарні від вірусної пневмонії померли вже троє чернівчан, – розповів головний лікар міської лікарні №3 Віктор Світун. – Перша дівчина поступила на прийомний покій 26 жовтня з діагнозом вогнищева вірусна пневмонія та інфекційно-токсичний шок. Було здійснено інтенсивне лікування. Через дві години дівчина померла. З розповіді батьків, дівчину оглядав дільничний терапевт, який викликав швидку. Вона захворіла 20 жовтня, а звернулася по допомогу тільки на шостий день.
Хлопець, який помер вночі четвертого листопада, захворів ще 28 жовтня. До лікарні поступив на п’яту добу в тяжкому стані. Через півтори доби чоловік помер. Інший хлопець, який захворів 23 жовтня, був госпіталізований на сьому добу. Який саме вірус грипу спричинив двобічну пневмонію, ще досліджують.
Вчора у реанімаційному відділенні цієї лікарні перебувало ще двоє чернівчан – 33-річна жінка та 42-річний чоловік. Їхній стан лікарі оцінюють як середній. А в пульмонологічне віділення лікарні №3 госпіталізовано 113 осіб.
– Кожен смертельний випадок аналізують, – розповів Віктор Павлюк, в. о. голови обласної протиепідемічної комісії, – З’ясовують, чи має він стосунок до пандемічного грипу.
Госпіталізованих стає щодня менше
Епідеміологічний поріг область переступила першого листопада. Усі школи, дошкільні заклади, вузи, розважальні заклади, речові ринки закриті на карантин. За офіційними даними, станом на четверте листопада в області захворіло 23,5 тисячі осіб, з них 1439 людей госпіталізовано.
– У понеділок було госпіталізовано 290 осіб, 250 осіб – у вівторок і 220 – у середу. Щоденна кількість захворілих поступово зменшується. Тому до кінця
тижня очікуємо припинення наростання епідемії, – сказав Віктор Павлюк.
За його словами, протягом останніх діб вдалося розірвати ланцюг контактного спілкування, щоб запобігти поширенню епідемії. Деякі лікарі, які перебували на лікарняному через зараження вірусом, уже вийшли на роботу. З понеділка у місті та області працює 1500 інтернів медуніверситету – лікарі-початківці навідують буковинців удома і виявляють хворих, надають допомогу їм.
Ліків вистачить усім пацієнтам лікарень
Усі лікарські засоби, за словами В. Павлюка, для надання первинної допомоги у дільничних лікарів є. Забезпеченість препаратом "Таміфлю" становить 19,5 тис. упаковок.
– Цієї кількості має вистачити для лікування госпіталізованих на два тижні, повідомив Віктор Павлюк. – Також область отримала 150 тисяч завезених одноразових масок. 20 тисяч масок було у резерві. Першочергово захисні маски роздали лікарям, вчителям, працівникам пошти та телеграфу. 191 тисяча метрів марлі знаходилася у запасі на складах області. За чотири доби на підприємствах краю було пошито 142 тисячі масок.
Запас противірусних препаратів роздали, у першу чергу, лікарням та медпунктам районів області. Їх вистачить на тиждень.
Натомість в аптеках медикаменти – великий дефіцит. У вільному продажу не вистачає загальних профілактичних та противірусних ліків. Противірусними препаратами область забезпечена на 10%.
Незабаром в область буде завезено цибулю, щоби знизити ажіотажний попит. В геріатричні пансіонати вже передали п’ять тонн цибулі і 2,1 тонни сухої шипшини.
Свинячого грипу в області ще не виявили
Наталя Губко, заступник головного лікаря обласної СЕС:
– Лабораторно підтвердженого каліфорнійського грипу H1N1 в області немає. Найближчим часом маємо отримати спеціальне обладнання для визначення типу інфекції, яке було замовлене ще у квітні. Частину обладнання завезено, комплектації лабораторії розпочалися.
Коли розпочинали роботу в боротьбі з епідемією, ми націлювали батьків контролювати перебування дітей у місцях масового скупчення. Наших рекомендацій дослухалися, тому вже маємо перші результати.
Ольга Гнідан
5-11-2009, 10:58
0
2 002