Жінкам, які народили дитину вдома, доведеться підтверджувати материнство через генетичну експертизу після засідання спеціальної комісії. Інакше маля не зареєструють та не видадуть свідоцтва про народження. Такою є постанова Кабінету Міністрів України.
Точної статистики домашніх пологів в країні немає – цифри коливаються від кількох сотень до кількох тисяч. За окремими даними, на Львівщині минулоріч поза лікарнями народилося 25 дітей. Цьогоріч – уже 19, пише ZIK.
Головний акушер-гінеколог Львівщини Ігор Потапов домашні пологи вважає кроком бездумним. "Будь-які нормальні пологи, в будь-який момент можуть перетворитися на паталогічні, які потребують не просто медичної допомоги, а лікарської допомоги, комплексної лікарської допомоги, зокрема, й операційної бригади", – стверджує медик.
До урядової постанови лікарі ставляться схвально – з міркувань безпеки матері й дитини. А ще через ускладнення для проведень можливих махінацій із дітьми, зокрема, й спробах оминути офіційну частину усиновлення.
Отож жінкам, які свідомо обрали місцем пологів власний дім, доведеться надати цілий пакет документів спеціальній комісії. У переліку – навіть довідка про генетичну спорідненість матері та дитини. А ще обмінна картка з пологового, де домашня породілля, звичайно ж, не була. Окрім того – результати аналізів, довідка про виклик "швидкої". Всі папери потрібно надати упродовж тижня після народження дитини.
"Завдання цієї постанови – захистити новонароджену дитину, адже її народження поза закладом охорони здоров’я може бути небезпечним. А також не допустити і мінімізувати можливість зловживання з народженням дитини", – стверджує уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
Якщо ж жінка просто не встигла доїхати до лікарні та народила, скажімо, у таксі, то таким породіллям юристи радять відразу ж викликати "швидку" або їхати з дитиною до пологового будинку. Там уже оформлять усі необхідні документи , а далі – реєстрація за звичною процедурою.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.