RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Школа – осередок освіти та культури, вона як і церква – символ громади. Але цього чомусь не розуміють наші високопосадовці, які сліпо женуться за реформами, підганяючи всіх під одну мірку. Так, в гонитві за "кращим життям" (як висловився сільський голова Прокопець К.С., але про це пізніше) терміново було скликано позачергову сесію Драчинецької сільської ради Кіцманського району з питання "створення опорного навчального закладу Драчинський ЗНЗ І-ІІІ ст. і утворення його філії та реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ст.".

При цьому шановні депутати і сільський голова чомусь забули поцікавились думкою громадськості с. Нові Драчинці. Тому 9 березня в черговий раз зібралися жителі села на спільне засідання батьківських зборів Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ступенів та громадян села Нові Драчинці, куди запросили представників відділу освіти, молоді та спорту, а саме: Равлюк Р.М. - начальника ВОМС та Антимійчук О.В. – головного спеціаліста ВОМС; сільського голову Прокопця К.С. та депутатів Драчинецької сільської ради виборчих округів села Нові Драчинці (Рєзнік Г.І., Жалоба Л.Є., Аврам І.І.), які, до речі, на збори так і не з’явилися, а також Костащука І.І. – депутата обласної ради.

Збори проходили напружено та емоційно. Було що послухати і на що подивитись! Наприклад, сільський голова Прокопець К.С. розпочав свій виступ питанням децентралізації влади та створення ОТГ, зазначивши при цьому, що село Драчинці не стане його центром (то навіщо в такому селі опорної школи?). Крім того зазначив, що неодноразово порушувалось питання як зекономити кошти, щоб було "краще жити". Так, в січні цього року сільська рада отримала звернення від колективу Драчинського ЗНЗ І-ІІІ ступенів про визнання їхнього закладу опорним і головна мотивація цього рішення це те, що "на опорні заклади виділяються значні кошти", а оскільки сільський голова та депутати не можуть зробити добру справу для розвитку освіти, то як вони відмовляться від такої пропозиції, щоб зовсім нічого не мати? Виходить, що краще жити громаді села Драчинці можна лише за рахунок реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І–ІІ ступенів.

Зазначив, що він демократична та чесна людина і на депутатів тиск не чинив, хоча не відкидає думки, що слуг народу переконували в необхідності створення опорного закладу освітяни Драчинського ЗНЗ І – ІІІ ступенів.

Сільський голова ще раз звернув увагу присутніх, що він не намовляв нікого, а на підтвердження цього осінив себе хресним знаменням та нагадав присутнім про День народження Кобзаря.

Крім того сказав, що були ще депутати, які сумнівалися, але прийшовши на сесію, послухавши аргументи (які саме? Чомусь не уточнив), проголосували на користь опорного закладу.

Варто зазначити, що Прокопець К.С. ще декілька раз нагадав присутнім, що таке їхнє рішення дозволить "отримати значні кошти" (напевне саме ці аргументи і були вирішальними для депутатів, що ще сумнівались).

Вказав, що на сесію зібралось багато людей, але на думку сільського голови такий ажіотаж не потрібний, бо депутатів обрав народ і вони "мали би дбати" про інтереси виборців (але чомусь депутати не врахували бажання своїх виборців з села Нові Драчинці). В той же час, двірник дозволив собі назвати своїх виборців з села Нові Драчинці, "кожною Раїхтою", за вимогою яких буде скликатися сесія, а толку не буде ніякого.

Наголосив, що у рішенні прописані певні умови щодо реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ступенів і якщо вони не виконуватимуться, то, можливо, в серпні ще раз буде зустріч з громадськістю.

Одна із умов рішення сесії стосувалась капітального ремонту доріг. Але батьки переконані, що це пусті обіцянки, які жителі села чують на протязі всього головування Прокопця К.С., а це вже більше 20-ти років. То чи можна вірити обіцянкам такого голови, який керується тільки бажанням "отримати значні кошти", і не переймається долею дітей.

Бабуся учениці 4 класу Курчак Є.Є., як і вся батьківська громадськість, висловила обурення щодо рішення сесії Драчинецької сільської ради. Вважає, що рішення неправомірне і позбавляє можливості дітей навчатися у рідному селі. На протязі дискусії декілька раз задавала питання вельмишановним гостям, хто відповідатиме за безпеку перевезення та перебування дітей в іншому навчальному закладі, на що не отримала конкретної відповіді.

Равлюк Р.М. – начальник відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА розпочала свій виступ з необхідності створення опорних шкіл та проаналізувала створення опорних шкіл на Буковині, зокрема звернула увагу на Мигівський опорний заклад, де за виділені кошти облаштовано басейн (в той же час батьки проаналізували коментар, даний директором Драчинського ЗНЗ І-ІІІ ступенів у газеті "Молодий буковинець" № 15 від 23.02.2017 р. М.С.Незнайко з якого можна зробити висновок, що кошти спрямують на огорожу території. Отже, виникає питання огорожа можлива тільки шляхом реорганізації Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ступенів у Новодрачинецький ЗНЗ І ступеня? То це мета опорної школи?! До речі, огорожа Новодрачинецького ЗНЗ І-ІІ ступенів була зроблена силами батьків та колективу закладу).

Начальник, відмітила, що прикрим є той факт, що сучасна освіта тримається на плечах батьків. Пояснила, що рішення щодо створення опорного закладу пов'язане з тим, що на створення опорних шкіл в області виділено 8,4 млн. грн. (І знову про гроші!). Переконана, що за кошти, які будуть виділені філії можна не тільки зробити нормальні умови для учнів 1 – 4 класів, а й відкрити дошкільну групу на базі Новодрачинецького ЗНЗ І – ІІ ступенів. В той час, як сільський голова сказав, що ні про яку дошкільну групу не може іти мова. І така його позиція зрозуміла, оскільки відкриття садочка – це клопоти, а навіщо йому вони. Краще робити "ЯК СКАЖУТЬ"!

На численні запитання батьків щодо підвезення Руслана Миколаївна інформувала, що може бути два варіанти підвезення, а саме: домовленість з перевізником (але цього не передбачає законодавство), або ж буде надано відремонтований автобус, що повернувся з АТО. Варто зазначити, що батьки категорично не погодилися з даною пропозицією, тому що вважають, що такий варіант не забезпечить безпечних умов перевезення.

Житель села Нові Драчинці Прокопець І.Є., батько випускника категорично висловлювався проти реорганізації закладу, мотивуючи це тим, що його син отримав якісну освіту у Новодрачинецькому ЗНЗ І – ІІ ступенів, а під час навчання в коледжі в дитини не виникло жодних проблем із соціалізацією.

З усього сказаного напрошується висновок, що Прокопець К.С. переймається лише долею громади села Драчинці, яка є чисельнішою і їхні думки і потреби, напевно, є важливішими.

Все сказане на зборах зводилось до одного: "ТРЕБА БРАТИ ГРОШІ, ПОКИ ДАЮТЬ". І тут виникає питання: про кого ми дбаємо і кому покращуємо життя, приймаючи такі рішення? Невже, щоб стало краще одним, треба погіршити умови іншим. Адже школа відіграє в селі роль чи не єдиного культурно-просвітницького осередку, своєрідного рушія розвитку населеного пункту. То яке моральне і юридичне право мали депутати на сесії Драчинецької сільської ради вирішувати як буде краще людям села Нові Драчинці, в той час як думки людей ніхто не питав.

І хочеться завершити словами Костащука І.І. – депутата обласної ради, який сказав, що зараз створення опорної школи і створення освітнього Драчинського простору є недоцільним, адже не створена територіальна об’єднана громада. Спочатку має бути децентралізація влади, потім освіти і медицини.

Люди, схаменіться….. Невже ми нація, яка і після Майданів… продається сьогодні, не думаючи про те, що буде завтра і в майбутньому…

Житель села
Редактор: IvanovIvan
13-03-2017, 13:42
Коментарів 0 Переглядів 5 432

Теги -

Петро Ковалюк – вчитель історії та "Захисту України" Вижницької школи, виборює незалежність України на фронті.
До складу зведеного загону входять 22 рятувальників та 8 одиниць техніки
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Усе робимо з любов’ю». Блог Надії Будної
У цей нелегкий час є чимало добрих людей, які допомагають іншим
Горе -«шумахери» на чернівецьких дорогах. Блог Галини Олійник
Правила дорожнього руху існують, вочевидь, не для наших водіїв

Пенсіонери та військовослужбовці отримують знижку 20% на оправи.

Потреби захисників України на фронті залежать від умов ведення війни, проте не втрачають своєї актуальності засоби пересування.

Перебуваючи у клініці Ви завжди можете розраховувати на комфортні умови перебування та турботу про Вас, чуйність та розуміння.

Для того, щоб її отримати, потрібно зареєструватися в клубі з 1 до 31 вересня та активувати свій обраний абонемент.

Уже пів року магазин Smartzoo, що на вулиці Комарова, 11, робить усе для того, щоб нашим домашнім улюбленцям жилося комфортно в наших оселях.


Ми поспілкувалися з Олександром Сильвестровичем, щоб дізнатися про роботу ортодонта, послуги, які пропонує IDS dental clinic, та лабораторію, яка нещодавно запрацювала на базі клініки.

Каміни та печі найперше вражають тим, що це справді економічно вигідний варіант опалення.
• Теги