Президент Петро Порошенко заявив, що політична воля президента для жорсткої боротьби з корупцією існує і "обмежуватися затриманням (нардепа) Мосійчука ніхто не збирається".
Про це глава держави заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке вийшло в ефір ввечері 20 вересня.
Коментуючи зняття недоторканості з нардепа Ігоря Мосійчука попри встановлені норми регламенту ВР, Порошенко заявив: "Я не є великим фахівцем регламентів та їх порушень, якщо хтось вважає, що є порушення – у нас демократична держава, будь-хто може звернутися до суду".
Він також зазначив, що питання затримання Мосійчука ділиться на 2 складові – "чи збирається хтось обмежитись його затриманням і розділити факти хабарництва і політичної корупції, які є у Верховній Раді і великої корупції, яка зараз є у суспільстві, в Україні".
"Політична воля президента, і – сподіваюся - політична воля влади - щоб ми дуже жорстко продемонстрували ефективність боротьби з коруцією – існує. І ніхто не збирається і не буде обмежуватися лише затриманням (нардепа Ігоря) Мосійчука, - заявив Порошенко.
"Друга частина –чи має держава право не реагувати на факти політичного і неполітичного хабарництва, що процвітає серед депутатів? Чи є сьогодні мандат депутата "парасолькою", яка не може бути доторканою з боку правоохоронних органів. Моя позиція – відповідати мають і ті, і інші", - заявив президент.
Також Порошенко підкреслив: "Я категорично не згоден з тим, щоб Регламентний комітет ВР виступав в ролі найвищого суду, щось визначав чи захищав депутатів".
"Не виключаю, що правоохоронні органи вже зробили висновки з ситуації, коли Регламентний комітет два тижні тягнув з винесенням рішення на розгляд ВР щодо зняття недоторканості з (Сергія) Клюєва, і категорично забороняв його затримувати, що врешті-решт дало можливість йому зникнути", - підкреслив Порошенко.
"Моя позиція принципова - порушив закон – сідай у в'язницю. Чи це олігарх, чи корупціонер, чи хабарник, включаючи політичного хабарника у ВР", - додав президент і зауважив: "Зняття недоторканості – ще не вирок суду, має бути розслідування і суд, і не має бути вибіркового правосуддя – цього саджати, а цього ні".
Також президент додав, що нові структури у владі, які створюють - нова поліція, антикорупційне бюро і т.і. - мають бути неупередженими, без впливу на них з боку політичних структур, президента, мають продемонструвати суспільству ефективну боротьбу з корупцією.
"І з такими, як Мосійчук, і з такими, як Клюєв, і - сподіваюся - з тими, подання на яких ми побачимо у Верховній Раді найближчим часом", - підкреслив Порошенко.
Як відомо, 17 вересня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата Ігоря Мосійчука.
Перед цим у Раді виступив генеральний прокурор Віктор Шокін. "Генеральної прокуратурою розслідується кримінальне провадження за фактом вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів одним із народних депутатів", - сказав Шокін.
Він продемонстрував відео, на якому народний депутат Ігор Мосійчук нібито вимагає хабарі за різні "послуги". Так, на одному із епізодів відео Мосійчук обіцяє іншій особі сприяння у видобутку на кар'єрі та називає суму у розмірі 100 тисяч гривень.
Після демонстрації відео Гройсман поставив на голосування включення до порядку денного постанови про арешт і притягнення до кримінальної відповідальності Мосійчука. "За" проголосували 289 народних депутатів. Потім парламентарії прийняли і саму постанову про зняття недорканності та арешт.
Мосійчук підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених п'ятьма статтями Кримінального кодексу України.
Правоохоронці затримали Мосійчука, провівши обшук його автомобіля біля ВР.
У Вищому адміністративному суді зареєстровано позов про визнання незаконним рішення ВР про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Мосійчука.
Печерський райсуд Києва обрав для Мосійчука запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб - до 15 листопада.
20-09-2015, 22:21
0
1 399