Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявляє, що Північно-Атлантичний альянс був змушений докорінно переглянути свою оборонну стратегію через агресивну поведінку Росії.
Виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки в п'ятницю він підкреслив, що Росія продовжує сприяти дестабілізації ситуації в Україні, нехтуючи територіальною цілісністю Української держави.
"Росія продовжує посилювати підтримку сепаратистів, вона продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні, нехтуючи суверенітетом і територіальною цілісністю України", - зазначив він.
Генсек НАТО підкреслив, що конфлікт в Україні поглиблюється, зростає небезпека для життя мирного населення.
За його словами, минулий рік був поворотним для європейської безпеки і світового порядку. "Тут, в Європі, ми побачили небезпечну поведінку Росії", - підкреслив він. У зв'язку з цим Столтенберг вважає важливим, щоб "захисники міжнародного порядку" діяли, оскільки цьому порядку зараз кинуто виклик.
"Ми докорінно переглядаємо оборонну стратегію НАТО. Мова йде про найбільше і наймасштабніше посилення стратегії НАТО", - підкреслив генсек НАТО, відзначивши важливість зміцнення Альянсу, відносин з партнерами і розробки курсу подальших відносин з РФ.
"НАТО не прагне до конфлікту з Росією... Проте Росія сама себе ізолювала своїми діями і своїм вибором. Ніхто не змушував Росії анексувати Крим, ніхто не змушував Росії дестабілізувати ситуацію в Україні", - підкреслив він.
У зв'язку з цим генсек Альянсу закликав Росію змінити свій курс і зробити свій внесок у мирне врегулювання ситуації в Україні.
5 лютого Міністри оборони країн-членів НАТО на своєму засідання в Брюсселі погодили склад і чисельність сил швидкого реагування і спеціальних сил миттєвого реагування "Вістря списа" - до 30 тис. солдатів і 5 тис. відповідно. Останні зможуть розгортатися протягом 48 годин.
Також повідомлялося, що НАТО створить командні центри в шести східних країнах Європи в найближчі місяці. Центри, створені в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії і Болгарії, будуть напряму підпорядковуватися главі сил союзників у Європі.
За матеріалами: "Дзеркало тижня"