Третій рівень санкцій ЄС має вдарити по цілим галузям російської економіки, але включати його Європа не поспішає, адже вони матимуть й зворотній ефект, ідеться в сюжеті
ТСН.
Дипломат Богдан Яременко пояснює, що задорого співчувати Україні готові не всі країни ЄС, а для введення санкцій потрібне консолідоване рішення. Узгодити інтереси об'єднаній Європі непросто, вагаються саме ті країни, які мають найбільший вплив.
"В Німеччині експертне товариство фактично розділено навпіл між тими, хто вважає, що Німеччина повинна слідувати цінностям, і між тими, хто фактично пропонує підтримати Росію, говорячи про ціну питання. Франція не має як такої політики на сході і її інтереси зводяться до того, щоб продати Росії два вертольотоносці", - каже експерт.
Приклад розриву економічних стосунків має показати сама Україна, переконаний дипломат.
Поки що на розрив торгівельних стосунків натякає не Київ, а Москва. Там заявляють, що Україна стала небезпечним торговим партнером, відколи підписала асоціацію з ЄС, може завалить Росію товарами європейської якості, з точки зору російського законодавства – сумнівної.
За підсумками тижня геополітичні гравці не змінили своїх позицій щодо України. Європа вагається, Росія маніпулює з масмедіа і намагається розсварити партнерів як і в середині ЄС, так і стару Європу зі Штатами. Шпигунський скандал цього тижня: Берлін викриває й висилає американського шпигуна: агент, який багато років працював на Америку, "спалився" після того, як завів зв'язки із російськими спецслужбами. За мовчазною обопільною згодою інцидент зам'яли.
Білий дім поки найпослідовніший прихильник України. Політична еліта навіть підштовхує Обаму до введення третього рівні санкцій без узгодження з Європою.
Між іншим, Європа, хоч і застигла у шпагаті між цінностями і ціною, все ж спробує ухвалити чергову порцію санкцій 16 липня.
Як вже раніше повідомлялося, ЄС замість агресивної Росії ввів санкції проти лідерів терористів на Донбасі.
14-07-2014, 08:02
0
811