Палата представників Конгресу США у вівторок, 1 квітня ухвалила закон про надання допомоги Україні. Документ, зокрема, передбачає надання гарантій по кредиту в розмірі 1 мільярд доларів для уряду.
Крім того, закон відкриває можливість американській владі накласти санкції за приєднання Криму до Росії, повідомляє gazeta.ua
Законопроект був прийнятий переважною більшістю голосів. На його підтримку висловилися 378 конгресменів, тоді як лише 34 проголосували проти, передає Reuters.
Раніше документ був схвалений верхньою палатою - Сенатом. Це означає, що закон буде відправлений у Білий дім на підпис президентові Бараку Обамі.
У четвер, 27 березня, обидві палати Конгресу вже схвалили аналогічний законопроект. При цьому американські законодавці поставили завдання виробити спільний документ, для чого сенат повинен був затвердити раніше прийнятий нижньою палатою проект закону про інформаційне мовлення в Україну і сусідні з нею області, а палата представників, у свою чергу, мала схвалити законопроект, раніше затверджений сенатом.
Проекти законів, прийняті обома палатами Конгресу, передбачають надання фінансових гарантій на один мільярд доларів, а також введення санкцій щодо росіян і українців, яких США вважають причетними до ситуації навколо Криму. Сенатський законопроект, крім перерахованих вище пунктів, також передбачає виділення Україні і сусіднім з нею країнам фінансової допомоги в розмірі 150 мільйонів доларів і введення санкцій щодо росіян і українців, обвинувачених у причетності до корупції, порушень прав людини та створенні загрози стабільності в регіоні.
Спочатку проект закону, винесений на голосування сенаторів, включав в себе і пункт про реформу МВФ, категорично проти якої виступають представники Республіканської партії, що займають більшість місць в нижній палаті Конгресу. Однак 25 березня сенат, де більшість місць займають демократи, пункт про реформу Міжнародного валютного фонду із законопроекту про допомогу Україні прибрав.
2-04-2014, 08:30
0
1 007