2 вересня виповнилося 17 років з дня введення в обіг в Україні національної валюти - гривні, що вважається одним з найбільш важливих економічних кроків в історії незалежної української держави.
Зокрема, як з'ясував Корреспондент.biz, 25 серпня 1996 року було видано указ президента України Леоніда Кучми Про грошову реформу в Україні.
Згідно з повідомленням НБУ, указ був такий, що грошова реформа в Україні проводилася з 2 по 16 вересня 1996-го. У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні всі ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян.
З іншого боку, рублеві вклади населення були переведені в гривню за курсом 100 000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їхнім використанням у гривнях.
При цьому протягом 15 днів - з 2 по 16 вересня 1996 року - у готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх.
"Після 16 вересня 1996 року прийом карбованців у всіх видах платежів було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України з цього моменту стала гривня. З початку реформи вся видача готівки з кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів) і безготівкові розрахунки здійснювалися тільки в новій національній валюті", - нагадують в Нацбанку.
У відомстві Ігоря Соркіна зазначають, що грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для української держави, в результаті якої було створено один з невід'ємних атрибутів державності - національні гроші.