Кабінет Міністрів України затвердив умови здійснення державних зовнішніх запозичень на 750 млн доларів США під 6,5% річних. Разова комісія становитиме 3,02% основної суми позики. Про це йдеться в Постанові уряду №592 від 21 серпня 2013 року, передає
УНН з посиланням на прес-службу ряду.
Зокрема, повідомляється, що відсотковий дохід за позикою сплачуватиметься щокварталу.
Погашення позики здійснюватиметься не пізніше ніж через 2 роки після її залучення.
Відповідно до документу, погашення та обслуговування позики здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Відповідальним за залучення позики та укладання відповідного договору визначений Міністр фінансів України Юрій Колобов.
В тексті документі також зауважується, що Мінфін має передбачити під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік кошти для погашення та обслуговування державних зовнішніх запозичень, здійснених згідно із цією постановою.
Експерти припускають, що запропоновані Мінфіном параметри допускають повторення схеми, яку Кабмін раніше використовував при угоді з ВТБ Банком.
У червні 2010 рік російський банк надав Україні шестимісячний кредит на 2 млрд дол. під 6,7% річних. Кабмін тричі його подовжував, а минулого року реструктуризував його в єврооблігації з погашенням в 2014 році.
“Це може бути аналогічна операція, оскільки зараз ситуація на ринку єврооблігацій абсолютно не сприяє новому випуску. Мінфін отримує близьку до ринкової підсумкову ставку на короткий термін з надією, що через два роки ситуація буде сприятливіше і тоді можна буде випустити по більш привабливим умовам”, — вважає аналітик ринку облігацій групи “Інвестиційний Капітал Україна” Тарас Котович.
Те, що нова позика буде приватною, допускають також аналітик з Dragon Сapital Сергій Фурса та Ерік Найман з Capital Times. На думку останнього, надати кредит Україні погодиться чи ВТБ, або “хтось подібний”.
Нагадаємо, зараз зовнішні позики для України коштують дорожче, ніж для країн Африки. Прибутковість українських єврооблігацій становить близько 9,25% річних. В Африці тільки Сейшели торгуються з прибутковістю вище 8% річних.