Українські громадяни, як ніколи, розчаровані в сучасній владі і не бачать жодних перспектив розвитку економіки країни на майбутні п'ять років.
Про це у програмі в ефірі телеканалу ТВі заявив заступник директора GfK Ukraine Гліб Вишлінський (на фото).
"Проблема полягає загалом в тому, що якщо дивитися на економічний патріотизм більш широко, то в українців, на жаль, досить песимістичні позиції щодо розвитку економіки та її перспектив", - зазначив експерт.
Він розповів про результати дослідження споживчих настроїв українців.
"Ми поставили українським громадянам питання щодо їхніх очікувань стосовно розвитку української економіки в найближчий рік і найближчі п'ять років", - уточнив Вишлінський.
За його словами, в часи президентства Леоніда Кучми, коли економіка поволі виходила з посткомуністичного стану, цей розрив між очікуваннями на рік і на п'ять років був дуже високий.
"Тобто люди вважали, що зараз дуже погано, але за кілька років ми якось почнемо видряпуватися. Схожа ситуація, але в набагато меншому обсязі, була після перших розчарувань в період так званої "помаранчевої" влади", - зазначив експерт.
Він також наголосив, що сильною ця тенденція була на піку економічної кризи на межі 2008-2009 років, коли люди розуміли, що вона є короткотерміновою, і ситуація незабаром поліпшиться.
"Але те, що ми бачимо упродовж останніх двох років - це повна стабілізація. Ці обидва індекси — ставлення до розвитку економіки в найближчий рік і п'ять років — зійшлися в одній низькій точці. Люди, будучи розчарованими в українській владі і в опозиції, не бачать перспектив і на найближчі кілька років", - підсумував Вишлінський.
Gazeta.ua