Кваліфікація лікарів в Україні неухильно падає з року в рік.
Таку думку висловив професор кафедри терапії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Вадим Шипулін на прес-конференції у Києві, передає УНІАН.
"На перший вступ на медичний факультет університету святого Володимира у 1841 році вступило 16 осіб, через 5 років закінчили – 3 особи. Сьогодні випускають понад 95% студентів.
У країнах ЄС та США 30% студентів, які вступили до медичного університету, не закінчують навчання за причиною професійної невідповідності", - наголосив Шипулін.
За його словами, сьогодні подвоєння знань, зокрема у медицині, відбувається не за 20-30 років, як у середині ХХ століття, а за 5 років.
"Люди еволюціонують не так швидко, зокрема й діти, які вступають на медичний факультет. Раніше існував реальний конкурс, коли дійсно змагалися… Сьогодні престиж медичної професії впав, з одного боку, з іншого – з’явилася певна кількість платних місць. І всіма силами цих "платників", які платять гроші, приносять у казну того чи іншого медуніверситету, тягнутимуть "за вуха", щоб вони закінчили виш", - наголосив Шипулін, підкресливши, що він "не проти бізнесу, але за бізнес чесний, бо виходить, що одні роблять вигляд, що вчать, інші, що вчаться".
"Зі справжньою кризою системи охорони здоров’я в Україні ми зіткнемося через років 10-15, коли підуть ті кадри, які виховувалися за "старої системи". А, на жаль, кращих молодих кадрів на усі наші регіони просто не вистачить", - сказав Шипулін.