Понад 50 випадків захворювання на серозний менінгіт серед дітей і дорослих або підозри на нього зареєстровано з початку липня у Львівській та Житомирській областях. Ще три випадки підозри на ентеровірусну інфекцію в дітей зафіксовано на Тернопільщині.
Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я з посиланням на дані обласних управлінь Держсанепідслужби, пише "Укрінформ".
"Всі хворі за межі країни не виїжджали, ведуть активний спосіб життя. Усі ці поодинокі випадки не пов’язані між собою", - зазначають у МОЗ.
Зокрема, у Львівській області з початку липня поточного року в різних районах та населених пунктах регіону зареєстровано 42 хворих, з них троє дітей віком 5, 6, 8 років і 17 дітей віком від 13 до 17 років, з клінічно встановленим діагнозом серозний менінгіт або з підозрою на нього.
Станом на 31 липня на стаціонарному лікуванні перебуває 21 особа, у тому числі 12 дітей. Перебіг захворювання - легкий та середньої тяжкості.
У МОЗ запевняють, що, за попередніми результатами епідрозслідування, спільного фактора передачі збудника інфекції не встановлено. Усі випадки захворювань - спорадичні, не пов’язані між собою, лабораторно не підтверджені. Дитячі дошкільні та оздоровчі заклади жоден з хворих дітей не відвідував.
Випадки захворювання на серозний менінгіт у липні реєструвалися серед жителів трьох сіл Малинського району та мікрорайонів міста Малина Житомирської області.
Станом на 30 липня на стаціонарному лікуванні в райлікарні перебувало 10 дітей із Малинського району Житомирської області.
За інформацією МОЗ, станом на 1 серпня в інфекційному відділенні Малинської ЦРЛ залишається семеро дітей з діагнозом "серозний менінгіт". Перебіг захворювання - середнього ступеню тяжкості.
У відомстві зазначають, що ці випадки також не пов'язані між собою. Ймовірними збудниками захворювання є ентеровіруси.
Окрім того, у Тернопільській області у липні поточного року отримано три екстрених повідомлення про випадки підозри на ентеровірусну інфекцію у дітей. З метою ідентифікації збудника матеріал від хворих направили до вірусологічної лабораторії Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України, повідомили у відомстві.
У МОЗ запевнили, що територіальні органи та установи Держсанепідслужби України наразі проводять серед населення санітарно-освітню роботу та здійснюють моніторинг ситуації, в тому числі в місцях перетину кордону України, масового зібрання та відпочинку дітей.
Водночас медики зазначають, що методи специфічної профілактики (вакцинація) проти ентеровірусних захворювань не розроблені. Головними заходами індивідуальної профілактики є вживання кип'яченої або бутильованої води, ретельне миття фруктів та овочів, дотримання правил особистої гігієни. Для купання та відпочинку потрібно обирати лише офіційно відкриті пляжі, а також користуватися засобами захисту від укусів комах.
2-08-2013, 15:35
0
1 761