В Україні хочуть заборонити продавати алкоголь у звичайних магазинах.
Нардепи підготували пакет законопроектів із поправками до Податкового, Адміністративного, Кримінального кодексів і до закону "Про держрегулювання виробництва і обороту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", пише "Коммерсант-Украина".
Документи об'єднають в один законопроект і у вересні направлять його в Раду.
Він фактично є альтернативою підвищенню акцизу в цьому році, проти якого виступили виробники алкоголю і сигарет. Зокрема, парламентарії пропонують включати вартість акцизної марки (0,14-0,27 грн/шт.) у ставку акцизного податку.
На думку депутата Сергія Терьохіна ("Батьківщина"), це убезпечить виробників від систематичного збільшення урядом вартості марки, проте представники тютюнових компаній так не вважають. "Включимо вартість марки в акциз, а завтра будуть введені додаткові адміністративні виплати. Необхідно прописати норму про те, що марки будуть видаватися виробникам безкоштовно, як в ЄС", - говорить заступник генерального директора асоціації "Укртютюн" Григорій Синиця.
Виробники не задоволені і зростанням мінімального податкового навантаження: на сигарети без фільтра на 57% - до 150 грн/1 тис. шт, з фільтром на 14,8% - до 250 грн. Крім того, згідно з новим законопроектом, ставка акцизу для виробників пива міцністю до 8,5% збільшиться на 14,9% - з 0,87 грн до 1 грн/л. Міцніше пиво значно подорожчає, бо акциз для нього буде 80 грн/1 л 100-відсоткового спирту або приблизно в 8 разів більше. На спирт для горілчаних компаній ставка зросте на 11,2% - до 55 грн/1 л спирту.
У той же час парламентарії відмовилися від різкого підвищення ставок акцизу на вино. Індексацію ставок було вирішено провести з 1 січня 2014 року всього на 5-12%.
Нардепи також хочуть, щоб алкоголь та цигарки продавали в спеціальних магазинах або відділах, які відокремлені від місць торгівлі іншими товарами і мають власний вхід.
Виробники вина вважають, що така ініціатива скоротить можливість легального продажу, оскільки обладнати такий відділ у невеликих торгових мережах неможливо.