У 2011-2012 роках на українських суддів надійшло 28839 скарг, у результаті до відповідальності було притягнуто лише 287 осіб. Про це свідчать результати моніторингового дослідження дисциплінарної практики Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради юстиції, проведеного Центром політико-правових реформ.
Як повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ", за даними дослідження, впродовж 2011-2012 рр. у Вищу кваліфікаційну комісію суддів надійшло 28839 скарг і заяв щодо поведінки суддів.
Враховуючи, що, станом на 1 січня 2013 року в Україні налічувалося 8214 суддів, в середньому на одного суддю припадало майже по чотири скарги. За цими скаргами в 2011-2012 рр. 287 суддів отримали догани і були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, а щодо 23 суддів були внесені подання на звільнення за порушення присяги. Тобто, в середньому лише одна скарга зі ста досягала мети.
Як повідомив на прес-конференції за підсумками дослідження заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.
Найчастіше рішення про дисциплінарну відповідальність стосувалися суддів місцевих судів, і лише в незначній мірі - апеляційних. "Якщо намалювати портрет типового судді-порушника, то це суддя місцевого загального суду, обраний безстроково, що перевантажений справами і не поспішає їх розглядати, а також не гребує ігноруванням вимог процесуального закону", - сказав він.
За словами Куйбіди, головними підставами для притягнення до дисциплінарної відповідальності, які застосовувалися до суддів, є порушення терміну розгляду справ, а також істотне порушення норм процесуального права.