Сотні мільйонів користувачів мобільних телефонів по всьому світі можуть стати жертвами хакерських атак.
Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) - організація, яка працює під егідою ООН - звернувся до регулюючих органів країн світу із застереженням щодо небезпеки хакерських атак на мобільні телефони, пише "Німецька хвиля".
При цьому йдеться не лише про смартфони з доступом до інтернету, які зазвичай зазнають атак через віруси, але й про старі телефони.
Хакери, як зауважують в ITU, можуть легко зламати код безпеки сім-карт, що використовують старий стандарт шифрування сигналу DES.
Це дає зловмисникам можливість взяти номер телефону абонента під повний контроль: здійснювати дзвінки, прослуховувати розмови, відсилати від імені власника номера текстові повідомлення, застерігає німецький фахівець з питань безпеки телекомунікацій Карстен Ноль.
Атаки хакерів на сім-карти особливо підступні. Адже якщо віруси можна легко розпізнати за допомогою антивірусних програм, то злам шифру сім-карти відбувається абсолютно непомітно і можливий навіть без доступу в інтернет.
Для цього хакеру потрібно лише знати номер телефону "жертви". На нього висилається смс-повідомлення, яке, втім, для користувача залишається непомітним.
Якщо в телефоні стоїть картка, зашифрована старим стандартом DES, жодних проблем зламати її немає, наголошує Карстен Нолль.
"Сім-карта відкриває хакерам такий самий доступ до чужого телефону, як і вірус. Але злам за допомогою вірусу значно легше помітити", - цитує слова Ноля видання Die Zeit.