Рівень довіри українців до державних та політичних інститутів впав до історичного мінімуму, пише у свіжому випуску видання Корреспондент. Наслідками розчарування стають зниження економічних показників, відтік населення і радикалізація суспільства, що зростає.
Як пише видання, такого масового розчарування у держінституті в Україні не було з часів розвалу СРСР. Випадок безпрецедентний і для Європи: навіть в охоплених кризою країнах ЄС населення може не довіряти окремим гілкам влади, але ніколи - державі у всіх його проявах.
"Криза віри" призводить до радикалізації українського суспільства і різкого зростання міграційних процесів, а також позначається на економіці. Вся верхівка влади, за даними дослідження фонду Демократичні ініціативи, перебуває на піку народних антипатій - лише один українець із чотирьох може сказати, що він довіряє тим, хто керує його державою.
Зокрема, Верховна Рада не викликає позитивних почуттів у 76% опитаних. На суди і уряд не готові покластися 72,3% і 71% респондентів відповідно. Міліція, Президент і політики замикають список інститутів, що викликають найменшу довіру: правоохоронцям не вірять 70%, а главі держави і політичним партіям - 69% опитаних.
За даними соціологів, довіра до Віктора Януковича вже завалилося до рівня антирекорду Леоніда Кучми, який він поставив в останні місяці правління. Як зазначає директор фонду Демініціативи Ірина Бекешкіна, нинішній провал довіри до держінститутів - один з найглибших за всю історію української незалежності. І фантастичний за європейськими мірками: жителі ЄС в основній масі довіряють своїм державним і суспільним інститутам.
Як пише Корреспондент, гілки української влади у сплеску недовіри повинні звинувачувати виключно себе. Тон задає Президент Віктор Янукович, який живе у величезній резиденції Межигір'я, облаштованій з розмахом, що має мало спільного з його рівнем офіційних доходів. Цей маєток розвивається, незважаючи на багаторазові скандальні публікації у ЗМІ про розкішний спосіб життя Януковича. Почавшись із самого верху, ланцюжок подвійних стандартів впевнено тягнеться вниз, до членів Кабміну і парламентаріїв, що приховують свої реальні доходи і витрати та повально використовують службове становище в особистих цілях, відзначає видання.
У цій піраміді влади, яка тріщить скрізь, експерти особливу роль відводять самодискредитації судів. За даними Європейського соціального дослідження, що проводилося зусиллями семи наукових центрів, рівень довіри до правової системи в Україні найнижчий у Європі. Лише 6,2% українських респондентів висловили різний ступінь довіри до служителів Феміди, а 74,4% не довіряють їм повністю або частково.
27-06-2013, 16:22
0
1 513