Члени парламентського комітету з питань податкової та митної політики вчора відклали розгляд проекту закону про підвищення акцизу на пиво.
Однак, в той же час вони створили робочу групу по підготовці пропозицій про підвищення ставок акцизу не тільки на пиво, але і на міцний алкоголь, вина, слабоалкогольні напої і тютюнову продукцію.
Причиною зняття законопроекту з розгляду виявилося не те, що найбільші пивні компанії виступили проти цієї ініціативи, а те, що вже кілька тижнів депутати чекають на економічні розрахунки Кабміну про вплив перегляду податкового навантаження на цю галузь, пише "Коммерсант-Украина".
У той же час, за словами голови комітету Віталія Хомутиннціка (Партія регіонів), нардепи підтримують ідею фінансування заходів охорони здоров'я, зокрема лікарні "Охматдит". Зокрема, очікується, що додатково держбюджет отримає від акцизних надходжень до 2 млрд грн.
Між тим виробники побоюються у зв'язку з цим зростання середньої вартості пива в роздробі на 3 грн і падіння обсягів виробництва на 25%.
Однак комітет скептично ставиться до ідеї підвищення акцизів тільки на одну галузь. "Це виглядає як лобізм",- вважає депутат Валентин Ничипоренко (Партія регіонів). Більшість членів комітету погодили, що навантаження необхідно розподілити на цілий ряд підакцизних товарів, крім пива, ще й на міцні алкогольні і слабоалкогольні напої, вино і сигарети. "Тобто розкинути на всі галузі. Наприклад, додати їм по 10%, і ніхто не помре з виробників, а не губити одну галузь",- говорить Ничипоренко.
"Ми лобіюємо тільки одне: здоров'я наших дітей,- сказав заступник голови комітету Андрій Сенченко ("Батьківщина"). - Це неправда, що галузь ляже. У них акцизи все одно будуть менші, ніж у Росії чи Білорусі".
З цим погодилися і депутати, які наполягали на ухваленні законопроекту №2876 в такому вигляді, щоб згодом подати новий - з підвищенням навантаження на інших виробників підакцизних товарів.
Тим часом представники уряду, які були присутні на засіданні,- заступник міністра фінансів Сергій Рибак та урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький - рекомендували комітету дочекатися рішення Кабміну, а заступник міністра доходів і зборів Андрій Ігнатов заявив, що підтримує саму ідею підвищення акцизу, а не запропонований депутатами законопроект.
Нагадаємо, в травні у відомстві підготували альтернативний законопроект, який передбачає, крім збільшення ставки акцизу на пиво до 2,43 грн/л, перегляд рівня податкового навантаження на кріплені вина. "Ставку пропонуємо зрівняти зі ставкою на спирт",- сказав Ігнатов, тобто підняти з 2,51 грн/л до 49,49 грн/л 100-відсоткового спирту. Цей документ зараз знаходиться на узгодженні в інших міністерствах, після чого він буде винесений на розгляд уряду.
6-06-2013, 13:15
0
2 216