Чергові заяви про припинення ввезення імпортних автомобілів автовиробники України розцінюють як блеф або специфічний маркетинговий хід.
Про це пише "Дело" з посиланням на "Укравтопром".
"Справді, у березні-квітні імпортери збільшили свої запаси шляхом активного ввезення іномарок з бензиновими двигунами об'ємом від 1000 до 2200 куб. см, використовуючи свої квоти виробників. Звичайно, це буде компенсуватися зниженням обсягу поставок у травні-червні, в період традиційного сезонного зменшення попиту на автомобілі", - заявили в асоціації.
В "Укравтопромі" стверджують, що з аналогічними заявами вони вже стикалися в 2009 році, коли імпортери лякали загрозою бойкоту у вигляді припинення ввезення автомобілів у період дії додаткового 13% мита. Але за фактом у цей період вони завезли майже 40% річного обсягу імпорту.
В асоціації акцентують увагу на тому, що тотальної відмови від імпорту не варто чекати.
"Жорстка конкуренція на автомобільному ринку України не дасть змоги будь-якому оператору поступитися своїми позиціями і прибутком на користь своїх колег. Крім того, високий попит в РФ і зростаючий попит в ЄС вже скоригував плани виходу деяких популярних моделей малолітражного легкового авто на український ринок", - заявили в "Укравтопромі".
Зіткнувшись з дефіцитом товару, постачальники вкотре спробують ввести в оману громадську думку, позиціонуючи банальну нестачу товару як акцію, спрямовану проти рішення Міністерства економічного розвитку та торгівлі.
Раніше глава ВААІД Олег Назаренко заявив, що українські автоімпортери поки що не ввозили автомобілі, які попадають під дію спецмита, через це надходження до бюджету від імпорту машин у травні "практично дорівнює нулю".
Нагадаємо, що 14 березня опубліковано рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, прийняте ще 28 квітня 2012 року, про запровадження з 13 квітня цього року терміном на три роки спеціального мита на імпорт в країну нових легкових автомобілів з бензиновими двигунами об'ємом 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав цей захід тимчасовим, до поліпшення ситуації в автовиробництві. На хвилі ажіотажу, викликаного запровадженням мита, істотно зріс продаж автомобілів у березні та квітні поточного року.
28-05-2013, 21:00
0
1 278