Гонконг зберіг звання найбільш вільної економіки світу у рейтингу, який складається Heritage Foundation.
На другому місці Сінгапур, далі йдуть Австралія, Нова Зеландія і Швейцарія.
Росія перебуває на 144 місці у нижній частині категорії "В основному невільні економіки".
Білорусь та Україна потрапили до найнижчої категорії репресивних економік, посівши 153-тє і 163-тє місця відповідно.
Індекс економічної свободи складається на основі оцінки ефективності законів, їхньої дієвості, кількості урядових чиновників і контролюючих органів, а також відкритості ринків.
У звіті наголошується, що за останній рік ситуація з економічною свободою у світі у цілому стала гірше. Експерти пов'язують це насамперед із величезним державним втручанням на тлі кризи.
"Уряди пояснюють такі витрати необхідністю знову запустити економічне зростання, але це не працює, - говорить президент Heritage Foundation Едвін Фелнер. - Ми вважаємо, що настав час дати шанс ринку показати, на що він здатний".
Експерти наголосили на згортанні економічних свобод у Північній Америці та Європі. Причому зворотний процес зафіксований у багатьох азіатських країнах та багатьох державах центральної та південної Африки.
Білорусь та Україна потрапили до найнижчої категорію "репресивних економік".
Причому Україна виявилася на останньому місці у рейтингу серед 43 європейських країн. Укладачі рейтингу вважають, що основи економічної свободи крихкі та розподілені по країні нерівномірно.
"Слабкий захист прав власності та широко поширена корупція відбивають охоту займатися підприємницькою діяльністю та значно підривають перспективи довгострокового економічного розвитку", - сказано у доповіді про становище в Україні.
Причому наголошується, що судова система у країні не вільна від політичного втручання.
Разом із Білоруссю та Україною у найнижчій категорії опинилися Узбекистан (164) та Туркменія (168).
Замикають рейтинг Куба (177), Зімбабве (178) і Північна Корея (179).
За матеріалами korrespondent.net
13-01-2012, 08:08
0
2 198