
Ще три заводи в Україні готуються найближчим часом розпочати виробництво біометану.
Про це заявив голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха під час конференції "Зелена енергетика для відбудови", пише NV.
"Чотири заводи вже працюють і почали експорт біометану до Європи, ще три — завершують переведення обладнання із виробництва біогазу на біометан і почнуть виробництво найближчим часом", — сказав він.
Гелетуха повідомив, що наразі у Європі спостерігаються так звані "проблеми росту" ринку біометану, але загалом ринок дефіцитний і в його учасників є бажання купувати український біометан.
Як повідомлялось, агрохолдинг МХП Юрія Косюка розпочав комерційне виробництво скрапленого біометану (Bio-LNG) і здійснив перші експортні поставки до Європейського Союзу.
Орієнтовний потенціал виробництва біометану в Україні до 2030 року становить близько 1 млрд куб. м, а до 2050 року — від 6 до 22 млрд куб. м/рік, йдеться в дослідженні Green Deal UkraЇna та Українського кліматичного офісу.
У лютому Україна почала трубопровідний експорт біометану в Європу.
Першу партію біометану експортував агрохолдинг Vitagro, чий завод потужністю 3 млн куб. м біометану на рік працює в Хмельницькій області.
Біометан — це відновлюваний газ, який виробляється шляхом очищення біогазу, що утворюється в результаті анаеробного розкладання органічних речовин або термічної газифікації біомаси.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram