
У чат-бот СБУ "Спали ФСБшника" на сьогодні надійшло понад 5 тисяч повідомлень про спроби вербування російськими спецслужбами.
Про це повідомила радниця голови СБУ Олена Семикіна під час форуму "Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін", пише Укрінформ.
"З травня минулого року у нас просто колосальна проблема - це вербування нашої молоді, і не тільки молоді, з боку ворожих спецслужб на підрив автівок військових, підпал будівель, ТЦК, дільниць Укрзалізниці тощо", - сказала Семикіна.
За її словами, за останні півтора року затримано понад 600 завербованих.
"Ми й далі фіксуємо спроби вербування. Є чат-бот СБУ "Спали ФСБшника", де можна повідомляти про такі спроби, і ми вже отримали станом на сьогодні понад 5 тисяч повідомлень. І це надзвичайно серйозна проблема", - наголосила вона.
Радниця глави української спецслужби зауважила, що мотивація завербованих переважно фінансова. Водночас вона застерегла: "Якщо людина приймає пропозиції здійснити ворожий задум – це смерть. Бо ці люди розхідники". Крім того, вона нагадала, що за такі дії передбачено покарання - від 11 років ув'язнення і до довічного.
Водночас представник Департаменту кібербезпеки СБУ Олександр Мельниченко наголосив на двох складникпх в інформаційній війні: захист свого інформаційного простору і наступ на інформпростір противника. За його словами, ворог у цьому питанні добре забезпечений - і фінансово, і організаційно, і технічно. "За дуже скромними підрахунками, не менш ніж 4,6 млрд доларів вони витрачають на проведення інформаційних кампаній", - сказав він.
Мельниченко зазначив, що пріоритетом номер один для Росії є війна проти України, зокрема в контексті інформаційної операції, спрямованої на зрив мобілізації.
"Багато хто може спостерігати, скільки контенту створюється в тому ж ТікТоку, Інстаграмі, Ютубі, Телеграмі, який направлений на зрив мобілізації. Це сотні тисяч як мінімум різних інформаційних матеріалів, які дискредитують процес мобілізації в Україні", - підкреслив він.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram